• Депутати ВР розглянуть законопроект про винесення супермаркетів за межі міст

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 23 січня 2013 року

Депутат від Партії регіонів член Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин Олег Царьов зареєстрував у Верховній Раді законопроект, який передбачає витіснення великих супермаркетів за території міст.

Такий крок, на його думку, захистить малий та середній бізнес в умовах, коли йому загрожують великі компанії та мережі.

Згідно з документом N2067 «Про стимулювання розвитку вітчизняного ринку продовольчих товарів», на територіях міста залишаться тільки продовольчі та змішані магазини загальною площею до 300 кв. м. Універсами, супер- і гіпермаркети мають бути перенесені за міську межу, на відстань не менше 5 км від населених пунктів, повідомляє «Комерсант-Україна».  

Причому режим роботи цих закладів пропонується зробити обмеженим: з 9:00 до 20:00, неділя та святкові дні ― обов'язкові вихідні.

Також пропонується зобов'язати торговельні точки продавати 80% продуктів українського виробництва, націнка на товар не повинна перевищувати 15―20%. За порушення ― штрафи в розмірі 20% від реалізованих продовольчих товарів за минулий рік.

Для реконструкції продовольчих магазинів та їх перепрофілювання, торговельним мережам планується надати рік, після набуття чинності закону.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...