ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Греція зажадала від Німеччини €160 млрд компенсацій

Велика Епоха
Національна рада Греції зажадала €108 млрд ($143,6 млрд) без урахування відсотків в якості компенсації за руйнування інфраструктури Греції під час Другої світової війни, а також €54 млрд ($71,8 млрд) за окупацію.

Німецькі солдати піднімають свій прапор над Акрополісом в Афінах, Греція (1941). Фото: worldcrunch.com
Німецькі солдати піднімають свій прапор над Акрополісом в Афінах, Греція (1941). Фото: worldcrunch.com
Про це заявив член секретаріату грецької Ради з німецьких репарацій Арістоменіс Сіггелакіс (Aristomenis Syggelakis), повідомляє Greek Reporter.
Питання неоплачених військових репарацій широко обговорюється серед грецького населення відтоді, як Німеччина запропонувала Греції передати її бюджетний суверенітет в ЄС.

«Як може Німеччина засуджувати нас за фінансове становище, що склалося, коли вона досі не виплатила компенсації грекам, які пройшли через Другу світову війну?» ― заявив на засіданні парламенту голова опозиційної партії «Нова демократія» Маргарітіс Тзімас.

У 1960 році Німеччина виплатила Греції відшкодування за збиток, завданий в роки нацистської окупації в розмірі 115 млн німецьких марок. Проте грецькі депутати стверджують, що ця сума не включає компенсації цивільним особам ― жертвам окупації.

Арістоменіс Сіггелакіс, виступаючи в Салоніках під час презентації книги «Голокост Греції 1940―1945 рр.» зазначив, що Афіни також будуть продовжувати вимагати від Німеччини компенсації за знищення грецьких археологічних скарбів, повідомляє The Athens News. Відповідний законопроект був внесений до парламенту Греції ще в лютому минулого року.

Нагадаємо, Вищий суд ООН та Міжнародний суд з прав людини постановили, що Німеччина має правовий імунітет від судового переслідування в іноземних судах з питання 11 військових репарацій, що стосуються Другої світової війни. У зв'язку з цим жодна цивільна особа не може пред'явити позов країні відносно виплат військових репарацій, як повідомляв раніше журнал Digital.