• Барака Обаму скоро інавгурують

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 11 січня 2013 року
Новообраний президент США Барак Обама в неділю, 20 січня, офіційно знову вступить на посаду президента і публічно перед Капітолієм у Вашингтоні принесе присягу, відповідно до Конституції Сполучених Штатів.

Друга інавгурація американського президента майже завжди більш стримана і менш незабутня, ніж перша: немає нової персони, якій можна сказати «ласкаво просимо», немає ніякої зміни влади, — і церемонія присяги Обами, що наближається, і наступні за цим святкування також не виняток, пише The Week.

Вашингтонські чиновники очікують 21 січня 2013 року лише близько 800 тис. гостей, а не рекордні 1,8 млн у 2009 році, під час першої інавгурації Обами. Також буде тільки два офіційних післяінаугураціонних бали з прийомами на відміну від 10 в 2009 році.

На церемонії відкриття перед початком шоу американська співачка Бейонсе Жизель Ноулз заспіває національний гімн, а Джеймс Тейлор виконає пісню «Прекрасна Америка».

Згідно з меню вступного обіду, організованого Об'єднаним Комітетом Конгресу з Вступних церемоній, на десерт буде яблучний пиріг із шампанським Korbel Natural із Каліфорнії і винами французьких виноробів.

Продаж квитків на урочисте відкриття свята розпочався ще зранку 7 січня компанією Ticketmaster. Вартість «громадського квитка» на інавгурацію і парад становила $60 і продані вони були дуже швидко, що трохи розчарувало прихильників Обами.

А за так звані «безкоштовні інавгураційні квитки» з членів Конгресу просять тисячі доларів: від $2000 до $12 500 з людини, і така практика не є незаконною, проте члени Сенату її не схвалюють, пише видання.

Також повідомляється, що 2009 року команда інавгурації Обами приймала пожертви тільки до $50 тис. від фізичних осіб, щоб профінансувати бали та інші інавгураційні вечірки. У цьому ж році інавгураційна команда продає всього чотири пакети як для корпорацій, так і для приватних осіб. Найдорожчий пакет (названий на честь Джорджа Вашингтона) пропонується за $250 тис. (для фізичних осіб) і $1 млн (для корпорацій). Найдешевший пакет продається за $10 тис. (для фізичних осіб) і $100 тис. (для корпорацій).
Підписатися:

Коментарі