ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Свердловські шахтарі захопили кабінет директора шахти і вимагають Ахметова

Велика Епоха
Сьогодні вранці члени Незалежної профспілки міста Свердловська (НПМС) захопили кабінет директора місцевої шахти «Червоний партизан» і вимагають зустрічі з Рінатом Ахметовим ― власником групи СКМ, куди входить вугільне підприємство.

Фото: hvylya.org
Фото: hvylya.org
Зневірені гірники домагаються скасування наказу про реорганізацію шахти і скорочення її працівників. За їх словами, гендиректор ТОВ ДПЕК «Свердловантрацит» примушує гірників підприємства підписувати попереджувальний документ про звільнення в ході злиття двох шахт у шахтоуправлінні, повідомляє «ОстроВ» з посиланням на голову НПМС Костянтина Ільченко.

Відкрите звернення шахтарів Свердловська та членів Незалежної профспілки оприлюднене сьогодні в блозі на сайті Політіко.ua.

У заяві, підписаній Ільченко, вказуються дев'ять пунктів вимог до Ахметова і губернатора Луганська Володимира Пристюка. Зокрема, на додаток до перерахованих вище, шахтарі хочуть: повернути тринадцяту зарплату, визнати робочим часом щоденне перебування в шахті 9 ― 10,5 годин, збільшити тарифні ставки та оклади, підписати колективний договір із первинними профспілковими організаціями Незалежної профспілки міста Свердловська та ін.

Як заявили пікетувальники, вони не підуть із кабінету директора шахти доти, поки особисто не передадуть у руки Ахметову і Пристюку свої «справедливі вимоги» та отримають «гарантії їхнього повного задоволення».

У разі ж ігнорування цих вимог, Незалежна профспілка міста Свердловська буде змушена висунути Віктору Януковичу політичні вимоги. На думку страйкарів, Кабмін, Федерація профспілок України і Федерація роботодавців повинні правильно відреагувати на порушення прав гірників і свавілля власників підприємства.