• Десяток дельфінів потрапили у пастку морського льоду

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 10 січня 2013 року

Жителі канадської провінції Квебек на Крайній Півночі закликають світову громадськість допомогти звільнити близько десятка косаток, які потрапили в пастку брил морського льоду.

Місцеві жителі канадського міста Енукжуук у Квебеку повідомляють, що ссавці скупчилися в одному отворі в льоду, трохи більшому, ніж пікап, у відчайдушній спробі отримати кисень, пише Associated Press.

Мер Енукжуука закликав учора канадський уряд якомога швидше відправити криголам, щоб зламати лід і допомогти м'ясоїдним дельфінам уплисти у відкриті води. У свою чергу Міністерство рибальства та океанів Канади відправило своїх чиновників на місце події оцінити ситуацію.

Мисливці Енукжуука вперше помітили отвір, в якому скупчилися близько десятка косаток у вівторок, на східному березі Гудзонової затоки (за 1500 кілометрів на північ від Монреаля).

У той же день десятки мешканців, проїжджаючи на снігоходах, також побачили незвичайне видовище. Вони зафіксували сумну картину фотоапаратами та відеокамерами: косатки висовували носи через крихітний отвір, хапаючи ротом повітря.

Одна жінка-мандрівник зазначила, що ця сцена привернула навіть полярного ведмедя, який з цікавості підійшов до отвору, але був застрелений місцевим мисливцем.

Зараз ссавці продовжують перебувати в тяжкому становищі у крижаній пастці, але місцеві жителі, на жаль, виявилися погано підготовлені, щоб допомогти їм. За словами мера, якщо температура понизиться, то діра, що залишилася, буде скорочуватися дуже швидко.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...