• Американка отримала в іграшці таємну записку від китайських в’язнів

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 28 грудня 2012 року

Американка Джулі Кейт отримала у посилці, яку замовила до дня Хеллоуїн у популярному інтернет-магазині, несподіване послання від імені китайських ув'язнених, заховане серед штучних скелетів, надгробних сувенірних статуеток і павутини.

Лист був із виправно-трудового табору, написаний від імені послідовників Фалуньгун, які виготовляли ці сувеніри, повідомляє Sott.Net.

Прочитавши жалібне прохання про допомогу, Джулія Кейт зв'язалася з правозахисною організацією і розповіла їм цю історію.

«Це була одна з тих посилок за $29,99, які зберігалися у мене в шафі разом з іншими прикрасами. Я її замовила ще у жовтні до Хеллоуїну. У неділю вдень, за кілька днів до свята, я витягла заховані помаранчеву і чорну коробки, в яких були іграшкові набори кладовища. Між двома надгробками з пінопласту була засунута записка, згорнута у вісім складань», ― розповідає 42-річна Кейт, яка працює менеджером в одній із фірм Портленда.

У записці було написано наступне:

«Сер:

Якщо ви випадково купите цей товар, будь ласка, передайте цю записку в Міжнародну правозахисну організацію. Тисячі людей, що перебувають тут і репресуються китайським комуністичним урядом, будуть дякувати і вічно пам'ятати вас.

Цей іграшковий комплект кладовища зроблено в трудовому таборі Масаньцзя в Шеньяні провінції Ляонін, блоці №8, загоні №2 в Китаї.

Люди, які ув’язнені тут, змушені працювати по 15 годин на день без вихідних, субот і неділь і будь-яких свят. За будь-яких причин їх піддають тортурам, побиттю і жорстокому поводженню. Оплата мізерна ― 10 юанів на місяць (прим. авт.: еквівалентно $1,61).

Люди в цьому місці ув’язнені в середньому на термін від 1 до 3 років, часто без винесення судового вироку (незаконно). Багато з них є послідовниками Фалуньгун. Це зовсім невинні люди, просто вони мають ідеологію, відмінну від комуністичної. Вони страждають від покарань значно більше інших».

Лист, написаний по-англійськи, був без підпису. Сам текст написаний майже без помилок і включав китайські ієрогліфи.

Джулі Кейт розповідає, що була вражена. «Нічого собі, який сміливий. Я можу собі уявити відчай автора листа і в той же час мужність її або його, щоб потайки засунути це послання в цю коробку. Якщо його зловлять, що тоді станеться? Це як послання в пляшці, яке дрейфувало більше 5000 км над Тихим океаном. Це не можна проігнорувати», ― висловила вона виданню свої думки, які в неї виникли після прочитання записки.

Не знаючи, з чого почати, Кейт написала про це в Facebook. Повідомлення в соцмережі викликало безліч відгуків.

Хоча знайшлися і скептики щодо цього листа, тим не менше, влада США прийняла до відома це послання з Китаю.

«Ми не можемо зараз підтвердити правдивість та походження цієї записки. Але слід сказати, що умови, описані в тексті, звичайно, відповідають тому, що ми знаємо про умови у виправних трудових таборах», ― сказала директор китайського відділення Human Rights Watch Софі Річардсон, пише видання Oregonlive.

У Китаї перевиховання через працю становить собою систему покарань, яка дозволяє поміщати під варту без суду. Різні звіти правозахисних організацій включають дані, що послідовників духовної групи Фалуньгун дійсно відправляють у виправно-трудові табори, але факти, про які стверджується в листі, важко підтвердити, зазначила Річардсон.

Жіночий виправно-трудовий табір Масаньцзя розташований у промисловій розвиненій столиці провінції Ляонін на північному сході Китаю. По пошуковому запиту «Масаньцзя» (Masanjia labor camp) в Google результат видає «похмурі» сторінки.

«Якщо це дійсно відбувається, як про це говорять деякі, будь ласка, допоможіть, дайте знати мені про це, будь ласка, реагуйте. Це наша робота», ― попросила Річардсон.

Влада штату Орегона вже повідомила про цей лист в імміграційне та митне законодавство США. Якщо буде доведено, що комплекти Хеллоуїн «Кладовище Kmart» і «Упир» дійсно створені у виправно-трудовому таборі, то це завдасть удару по ряду дисконтних магазинів США, пише Sott.Net.

Відзначимо, ст. 19, п. 1307 Кодексу США в цілому забороняє імпорт всіх товарів, які вироблялися або виробляються в будь-якій іноземній державі засудженими ув'язненими, за допомогою примусової або рабської праці.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...