• Оркестри Європи відмовляються від паперових нот

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 19 грудня 2012 року
Брюссельський філармонічний оркестр став першим у Європі, що відмовився від використання паперових нот.

Таке новаторство адміністратор оркестру ввів з 1 грудня 2012 року, повідомляє Російська служба DW.

Тепер брюссельський оркестр грає всі свої концерти по планшетниках, укріплених на пюпітрі.

Таку ідею «йти в ногу з часом» запропонував їм один великий виробник планшетників. Музиканти випробували запропоновану технологію, і вона припала їм до душі.

За словами головного диригента і директора оркестру Мішеля Табачника, переваги планшетників очевидні. У їхній пам'яті уміщається вся нотна бібліотека оркестру, в якій легко і швидко розшукується і відкривається необхідний твір. До того ж музикантам не доводиться перевертати ноти, а сам прилад дуже легкий і займає вкрай мало місця, чого не скажеш про паперові ноти.

«Наприклад, я можу взяти планшетник із собою вранці в поїзд і повторити твір перед репетицією, а також зберегти в ньому робочі записи. Це дуже зручно», ― сказав виданню альтист оркестру Штефан Ульпеніх.

А на думку менеджерів оркестру, планшетник хороший ще і економічністю. Так, Брюссельський оркестр за рік витрачав до €25 тисяч на придбання та копіювання паперових нот. Нова ж технологія дозволить їм істотно скоротити ці витрати.

Однак директор Всенімецького об'єднання Клаус Цееляйн зазначив, що багато німецьких оркестрів давно користуються планшетниками і ноутбуками як допоміжними засобами, але великі оркестри все ж збережуть вірність паперовим нотам.

«По-перше, вони зручніше, та й для очей корисніше ― з надрукованих нот читати легше, ніж з екрану. По-друге, в нотах зручно робити рукописні поправки. І, по-третє, у музикантів із паперовими нотами виникає «емоційний зв'язок» і відчуття спадкоємності поколінь, оскільки деколи по одних і тих же нотах грає кілька поколінь музикантів. Не думаю, що оркестр захоче з ними швидко розлучитися», ― зазначив Цееляйн виданню DW.
Підписатися:

Коментарі