ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Смерть президента Іраку Джаляля Талабані спростували

Велика Епоха
Іракський прес-центр Президента сьогодні спростував повідомлення про те, що президент країни Джаляль Талабані помер у столичній лікарні в Багдаді. Його стан залишається стабільним, повідомляє державний телеканал.

Джаляль Талабані. Фото: Shawn Thew/Getty Images
Джаляль Талабані. Фото: Shawn Thew/Getty Images
Канал, цитуючи голову президії Республіки Іраку Насира аль-Ані (Naseer al-Aani), передає, що «повідомлення в ЗМІ про смерть Талабані не відповідають дійсності, і його стан оцінюється як стабільний».

Сьогодні в засобах масової інформації повідомлялося з посиланням на президентські джерела, що президент Іраку Джаляль Талабані помер 18 грудня у лікарні на 80-му році життя, куди його госпіталізували після інсульту.

Талабані доставили в багдадську лікарню в критичному стані пізно ввечері в понеділок. Він був без свідомості через інсульт, говорилося в повідомленні з посиланням на медичне джерело.

Це вже не перший раз, коли іракський президент переживає загострення хвороби, але раніше діагнози завжди приховувалися від громадськості.

Так, наприклад, у лютому 2007 року Талабані захворів і був госпіталізований на лікування до Йорданії. У той час лікарі провели йому операцію на серці, зробивши катетеризацію, повідомляє CNN з посиланням на джерело в лікарні. Однак родина президента і помічники заперечували цей факт

Джаляль Талабані займає пост президента з 2005 року після перемоги на перших демократичних виборах у країні за останні більш ніж 50 років. Пізніше, в листопаді 2010 року, він був переобраний на другий термін.