• Чайна-парк у Білорусії будуватимуть 600 тисяч китайців - ЗМІ

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 14 грудня 2012 року

Будувати китайсько-білоруський індустріальний парк біля аеропорту Мінськ-2 будуть 600 тисяч китайських робітників. Про це заявив глава науково-дослідного центру Мізеса Ярослав Романчук на своїй сторінці в Facebook.

«Якщо це правда, то це бомба. З неофіційного, але дуже обізнаного джерела, мені стало відомо, що білоруська влада до нового року вже підготувала видання 650 тисяч робочих віз для громадян Китаю. У 2013 році вони повинні почати роботу в Білорусько-китайському індустріальному парку», ― написав Романчук з посиланням на джерело в уряді Білорусі.

Як зазначає «Газета.Ru», документи про участь китайських гастарбайтерів зі створення «чайна-парку» були підписані влітку 2012 року. Про точний час прибуття громадян КНР не уточнюється.

Економіст побоюється, що це буде 8 тисяч гектарів рабської праці, знаючи побут китайських гастарбайтерів. «Наша країна стоїть перед грандіозним культурним та етнічним шоком. Якщо це відбудеться, то один китаєць буде припадати на 14 жителів Білорусії. Також відомо: де живуть чотири білоруса, можуть розміститися 20 китайців», ― зазначив він.

У той же час прес-секретар МЗС Білорусії Андрій Савіних 12 грудня заявив, що ця інформація не відповідає дійсності і виходить за рамки здорового глузду.

Як зазначає Газета.Ru, Китайсько-білоруський високотехнологічний парк площею 8 тисяч гектарів буде споруджено в південно-західній частині Смолевічського району Мінської області. Великомасштабне будівництво розраховане на 30 років і коштує $30 млрд. Усім інвесторам будуть надані податкові пільги, згідно з указом президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...