• КНДР запустила ракету з орбітальним супутником

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 12 грудня 2012 року
Північна Корея сьогодні вранці запустила ракету дальньої дії 1000KST, намагаючись вивести на орбіту свій супутник. Японія та Південна Корея з цього приводу проводять екстрені засідання.

КНДР зі свого боку оприлюднила другу заяву, в якій говориться: «Нашим вченим і фахівцям в день 100-річчя нашого великого вождя Кім Чен Іра, вдалося запустити другий супутник "Кванменсон-3" на орбіту за допомогою ракетоносія "Инхі-3". Це стало гордістю й історичною подією країни у сфері політики і економіки, науки і техніки, а також для подальшого процесу розвитку науки та технології, утвердження свого права і незалежності на мирне використання космосу», цитує Nknews.

Північнокорейська ракета була запущена з космодрому Тонхе о 9:58 за місцевим часом, об'єкт пройшов над Заходом Окінава. Проте японські космічні спостерігачі заперечують факт успішного запуску супутника. Вони проаналізували ракетне сміття, яке впало у прибережних водах Корейського півострова, та вважають, що перша ступінь ракети впала у Тихому океані, за 300 км на схід від Філіппін.

«Схоже, що КНДР значно поліпшила свій ракетний потенціал, і той факт, що супутник, можливо, не досягнув орбіти, для них не істотний. Але радіус дії ракети зі звітами, які вказують на те, що вона перелетіла через Окінаву і успішно приземлилася на схід від Філіппін, вказує на те, що Пхеньян досяг успіху у своїй здатності провести випробування ракети далекої дії», ― зазначив із Сеула експерт з східноазіатських міжнародних відносин Джон Свенсон-Райт виданню NK News.

Офіційний представник МЗС Китаю Хун Лей висловив жаль з приводу запуску ракети КНДР, а також закликав Північ дотримуватися резолюцію Ради Безпеки ООН. Він також зазначив, що цю ситуацію мають намір вирішувати шляхом переговорів.

Південнокорейське Міністерство національної оборони заявило, що запуск балістичної ракети Північної Кореї з'явився «серйозною провокацією, яка посилить напруженість на Корейському півострові». Відомство також підкреслило, що їхній уряд буде приймати «рішучі заходи проти ракетних провокацій КНДР не тільки через шестисторонні переговори, але і в співпраці з міжнародним співтовариством», зокрема з Організацією Об'єднаних Націй, пише видання.

Прес-секретар Ради національної безпеки США Томмі Віетор (Tommy Vietor) заявив з Білого дому, що сьогоднішній запуск Північною Кореєю супутника з використанням технології балістичних ракет було здійснено, незважаючи на заборони ООН та резолюцію Ради Безпеки.

«Це надзвичайно безвідповідальна поведінка та провокаційний акт, який загрожує регіональній безпеці», ― сказав він і закликав міжнародне співтовариство «працювати спільно і дати Північній Кореї чіткий сигнал того, що за порушення резолюції Ради Безпеки ООН будуть серйозні наслідки, та КНДР повинна дотримуватися своїх зобов'язань перед міжнародним співтовариством».

Нагадаємо, вчора КНДР заявила в ЗМІ, що відкладає запуск супутника і подовжує стартове вікно ракети «Инха-3» до 29 грудня через технічні проблеми з супутником «Кванменсон-3».


Підписатися:

Коментарі