ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сирія готова застосувати хімічну зброю - США

Велика Епоха
Міністр оборони США Леон Панетта заявив, що глава Сирії Башар Асад розглядає можливість використання хімічної зброї проти повстанців.

Башар Асад. Фото: MLADEN ANTONOV/AFP/Getty Images
Башар Асад. Фото: MLADEN ANTONOV/AFP/Getty Images
Згідно з розвідданими Пентагону, сирійські військові, пов'язані з розробкою хімічної зброї, завершили процес змішування компонентів отруйної речовини «зарин», передає «NBC»

Нервово-паралітичний газ вже розлитий у носії авіабомб. У мирний час різні компоненти зарину (метилфосфоніл, ізопропанол і дифторид) зберігають окремо, щоб уникнути нещасних випадків, а змішують і розміщують у спеціальні каністри тільки перед використанням. Дані про підготовку хімзброї до використання і звіз каністр в одне місце стали відомі американській контррозвідці ЦРУ 5 грудня.

Бомби ще не підвішені до літаків, тому є надія на те, що газ не буде застосований, зазначає міністр.

У свою чергу, США почали активну підготовку до військової інтервенції в Сирію. До берегів Сирії стягнута військова американська авіація й ракети НАТО «Patriot» для вторгнення в Сирію у разі, якщо Асад застосує хімзброю. Такі заходи вжито, щоб залякати політичне керівництво Сирії і не дати вжити «крайніх заходів».

Виступаючи перед журналістами у Вашингтоні, Панетта ще раз попередив сирійського президента про те, що якщо він застосує проти власного народу хімічну зброю, то це не залишиться без відповіді, повідомляє «Голос Америки»