ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Єгипті у масових протестах постраждали 500 осіб

Велика Епоха
У містах Єгипту не вщухають масові заворушення. Кількість постраждалих перевищила вже 500 осіб.

Єгипетська опозиція поставила намети на площі Тахрір в Єгипті, 25 листопада 2012 року. Фото: MAHMOUD kHALED / AFP / Getty Images
Єгипетська опозиція поставила намети на площі Тахрір в Єгипті, 25 листопада 2012 року. Фото: MAHMOUD kHALED / AFP / Getty Images
У неділю 25 листопада в Даманхурі був убитий юний активіст ісламістського руху «Брати мусульмани» ― 15-річний підліток Фатхі Массуд, що викликало заклики до помсти з боку сподвижників, повідомляють місцеві ЗМІ.

Ситуація в країні загострилася після того, як минулого тижня Президент Єгипту Мухаммед Мурсі оголосив указ, який не дозволяє оскаржувати його рішення в судах.

Після шквалу протестів лідер країни заявив, що тимчасовий указ не спрямований на зосередження влади в його руках, а покликаний запобігти спробі підриву органів влади і зберегти неупередженість правосуддя.

Вчора вищі судді Єгипту зібрали екстрене засідання, на якому закликали главу держави відкликати свій указ. Професійна ж організація юристів країни «Клуб суддів» закликала єгиптян до загальнонаціонального страйку проти розширення повноважень Мурсі, а також проти звільнення генпрокурора Абделя Мегіда Махмуда.