ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Філіппіни і В'єтнам виставили ноту протесту КНР через нові китайські паспорти

Велика Епоха
Сусідні країни Філіппіни і В'єтнам висловили невдоволення з приводу нових китайських паспортів.

Кораблі в Південно-Китайському морі. Фото: Ted Aljibe / AFP / Getty Images
Кораблі в Південно-Китайському морі. Фото: Ted Aljibe / AFP / Getty Images
У нових особистих документах громадян Китаю зображена карта країни, в територію якої увійшли спірні території, які Філіппіни і В'єтнам вважають своїми. Представники КНР у Манілі сьогодні отримали відповідну ноту протесту від МЗС Філіппін, повідомляє INQUIRER.net. Раніше свій протест проти дій Китаю подав і В'єтнам.

«Філіппіни рішуче протестують проти дев'яти пунктирних ліній карти в електронному паспорті КНР, що охоплюють область, яка явно є територією Філіппін, включаючи і морську частину. Філіппіни вважають недійсним дев'ять пунктирних ліній, оскільки вони порушують міжнародне право і декларацію морських просторів», ― заявив глава МЗС Філіппін Альберт дель Розаріо щодо дизайну нового електронного китайського паспорта.

Сусідів особливо обурило те, що тепер їх прикордонним службам доведеться ставити штамп на такі документи, а значить погоджуватися з кордоном, запропонованим Пекіном.

У свою чергу Китай наполягає на своєму повному суверенітеті в Південно-Китайському морі, до частин території якого Філіппіни, Бруней, Малайзія, В'єтнам і Тайвань мають претензії.

Так, філіппінці сперечаються з Китаєм по частині острова Спратлі (Чионгша) біля острова Шонгтитей, а також рифів Скарборо (кит. Хуанянь), які потрапляють у виключно економічну зону Філіппін (ІЕЗ), розташовану в 200 морських милях, де перебувають великі родовища нафти і газу.

«Ми просимо Китай поважати територіальний суверенітет наших ІЕЗ та морські володіння в цій області», ― додав філіппінський представник МЗС Рауль Ернандес.