ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Польщі запобігли теракту проти президента

Велика Епоха

20 листопада на спеціальній прес-конференції у Варшаві співробітники Агентства внутрішньої безпеки Польщі розкрили подробиці організації теракту проти президента і парламенту.

В Польщі оголосили про те, що запобігли теракту проти президента. Фото: thenews.pl
В Польщі оголосили про те, що запобігли теракту проти президента. Фото: thenews.pl
Співробітники АВБ розповіли, що поліція Польщі 5 листопада заарештувала 45-річного чоловіка, який готувався до теракту у будівлі парламенту. Свій план нападу він хотів здійснити 11 листопада — в День незалежності країни за допомогою автомобіля, начиненого вибухівкою.

До святкової події підозрюваний встиг підготувати в Кракові цілий арсенал: 4 тонни вибухівки, детонатори, більше тисячі боєприпасів.

Поліцейські також вилучили в організатора теракту — наукового співробітника Аграрного університету Кракова, яким виявився затриманий, куленепробивний жилет, маски, снайперський маскувальний одяг. У квартирі знайшли також інструкції для виготовлення бомб, іноземні автомобільні номери, стільникові телефони і пульти дистанційного управління, повідомляє Polskie Radio http://www.thenews.pl/1/9/Artykul/118953, Serious-terrorist-attack-foiled-in -Poland з посиланням на Агентство внутрішньої безпеки.

За словами глави Апеляційної прокуратури Маріуша Красоня, вчений збирався підірвати автомобіль, коли у будівлі Сейму знаходились би всі перші особи країни, включаючи президента і депутатів.

Підозрюваний вже частково визнав свою провину і дав свідчення у суді. Згідно його зізнанням, він намагався організувати озброєну групу: вербував людей і давав їм завдання по вивченню околиць Сейму. А у вересні навіть підірвав 250 кг вибухівки в одному із районів Польщі в рамках підготовки до теракту. Кілька його однодумців вже затримані.

Пан Красонь зазначив, що вчений дотримується націоналістичних, антисемітських і ксенофобських поглядів, і розчарований у керівництві країни.