ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Нью-Йорк готується до «бурі століття»

Велика Епоха
У штатах Нью-Йорка і Нью-Джерсі чиновники міст всю неділю спішно готувалися до урагану «Сенді», який очікують на північному сході США до ночі 29 жовтня.

Ураган Сенді. Фото: NASA / Getty Images
Ураган Сенді. Фото: NASA / Getty Images
По всьому Нью-Йорку закриваються компанії, готуючись до «бурі століття», як назвав її прес-секретар Міжрегіонального торгового альянсу (MTA) Сем Замбуто. Для мешканців зони удару стихії оголошена термінова обов'язкова евакуація.

Національний центр ураганів назвав ураган Сенді одним з найбільш непередбачуваних і незвичайних. У східній частині Північної Кароліни вже є повалені дерева чи вирвані з коренем, затоплені прибережні райони в штаті Флорида, Північна Кароліна і Вірджинія, за даними старшого метеоролога The Weather Channel. Швидкість вітру в епіцентрі урагану становить 121 км/год.

Нижній Манхеттен і Уолл-стріт, західне узбережжя Брукліна, Коні-Айленд та інші області, чиї території підпадають під зону лиха, перетворилися в міста-примари, тому що вже в неділю вдень багато підприємств тут закрилися, і по вулицях можна було зустріти лише небагатьох жителів. Перед будівлями МНС-ники виклали зміцнення із мішків з піском, повідомляє репортер Великої Епохи, який обстежив ці райони в кінці дня.

Між тим, Департамент послуг міського малого бізнесу розіслав усім підприємствам попередження про можливі перебої з наданням комунальних послуг та електрики.

У Нью-Йорку в неділю залишалися відкритими тільки малі підприємства і небагато вуличних торговців.

Влада контролює ситуацію і в п'яти районах великих аеропортів. Всі авіакомпанії в цих аеропортах припинили рейси, починаючи з ночі в неділю. У терміналах аеропортів для пасажирів встановлені ліжка та інші предмети першої необхідності.

Залізничні станції також, починаючи з 29 жовтня, скасували рейси по північно-східному напрямку.

Сьогодні закриті всі державні і приватні школи штату, та університети.

Нагадаємо, минулого тижня Сенді обрушився на Кубу, Гаїті і Ямайку, де жертвами стали десятки людей. Пошкоджене транспортне сполучення між містами, зруйновані тисячі житлових будинків.