• Присяжнюк: Україна з 15 листопада припинить експорт пшениці

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 24 жовтня 2012 року
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк сьогодні підтвердив в інтерв'ю агентству Reuters, про повну заборону експорту української пшениці за кордон найближчим часом.

«Буде повна заборона з 15 листопада. З цього приводу буде відповідна постанова Кабміну. Ми не в ігри граємо тут. У нас немає іншого вибору. Але зате Україна зосереджується на експорті кукурудзи», ― цитує видання слова міністра.

Учасники ринку, які побоювалися, що уряд буде вдаватися до неофіційних обмежень, висловили задоволення з приводу відкритої заяви Присяжнюка.

«Повна заборона з чіткою датою все ж є кращим варіантом для нас, ніж неофіційні обмеження. Тепер нам все ясно, і ми можемо заявляти про форс-мажорні обставини», ― сказав великий трейдер зернових після заяви українського міністра.

Присяжнюк додав, що Україна розгляне питання про введення обмежень, якщо високий рівень експорту викличе зростання цін на хліб у власній країні.

Минулого тижня український уряд попереджав, що високі темпи експорту пшениці будуть зупинені 15―20 листопада з метою збереження запасів пшениці в Україні, і закликав трейдерів проявляти обережність при укладанні нових контрактів.

Україна, яка входить у десятку світових експортерів пшениці, раніше заявила Заходу про зменшення свого нинішнього врожаю в три рази внаслідок несприятливих погодних умов.

У той же час український уряд у себе в країні рапортує про небувалий врожай за роки незалежності України.

«Незважаючи на несприятливі погодні умови, цього року зібрано один із найкращих за роки незалежності врожай», ― цитує урядовий портал сьогоднішню промову прем'єра України Миколи Азарова на засіданні Кабінету Міністрів.

Відзначимо, кілька днів тому президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко попередив в ефірі «Ера-FM» про можливе подорожчання хліба на 20% (приблизно на гривню). У той же час Присяжнюк запевняє, що найближчого зростання цін на борошно і хліб не буде.

Підписатися:

Коментарі