• Частину Пуща-Водицького лісу вирубають, щоб побудувати елітне житло — екологи

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 24 жовтня 2012 року

Частину Оболонського району Києва, де розташований Пуща-Водицький ліс, віддали під управління селища Коцюбинського, і тепер частину лісу збираються вирубати, а на його місці побудувати елітне житло, згідно з постановою Вищого адмінсуду, повідомляє Національний екологічний центр України (НЕЦУ).

Зупинити незаконне вирубування лісу в Пущі-Водиці під забудову поки не є можливим, оскільки знищення лісу супроводжується діями посадових осіб столичної влади при круговій поруці керівництва правоохоронних органів, зазначає еколог Олександр Соколенко з НЕЦУ.

Згідно з проектом землеустрою селища Коцюбинського, частину Пуща-Водицького лісу буде вирубано, а на його місці зведуть квартали елітного житла. Їх власниками будуть депутати Коцюбинської селищної ради зі своїми родичами і віпи з інших регіонів країни, за словами Соколенка.

Екологи вважають ці дії безпрецедентними, оскільки знищення унікального лісу спричинить катастрофічне погіршення екологічної ситуації в столиці України. Адже Київ і так страждає від надмірного забруднення повітря (особливо влітку): концентрація вихлопних газів та інших шкідливих речовин в деяких районах в кілька разів перевищує норму.

«Токсичні речовини і канцерогени, а саме бензопірен і сажа, викликають у киян появу таких важких хвороб, як бронхіальна астма та різні форми раку. Вже сьогодні Київ посідає одне з провідних місць в країні за кількістю захворювань на рак, і кількість таких хворих з року в рік тільки зростає», — зазначає еколог Олександр Соколенко. Міські парки і ліси ж, за словами еколога, очищають повітря міста від шкідливих речовин, особливо в літній період, коли шкода автомобільних вихлопів зростає внаслідок взаємодії з ультрафіолетовим випромінюванням.

Нагадаємо, в 2010 році, в Пуща-Водиці за три місяці було вирубано 30 тисяч дерев на 8 гектарах лісу по вул. Лісовий, повідомляв портал «100 м2». В цілому ж за останнє десятиліття (вирубування лісів у Києві почалося з 2000 року) — понад 200 гектарів пущанських лісів, за даними сайту «Пуща-Водиця»».

Взимку цього року Велика Епоха повідомляла про «планове» вирубування лісу в Броварському лісі в Деснянському районі Києва. За останні півтора року це була, щонайменше, третя ділянка, яка зазнала пили і сокири. У 2011 році тут було вирубано близько 1 гектара лісу, а в 2010 — 10 гектарів, за повідомленням місцевих жителів. Згідно з заявою лісників, ліс вирубувався у зв'язку з санітарно-оздоровчими заходами.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...