• У Греції на сміттєвих баках поставлять сонячні батареї

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 22 жовтня 2012 року

У Греції хочуть замінити звичайні сміттєві баки в торгових і бізнес-центрах, а також в університетах на економічні та інтелектуальні еко-контейнери, що працюють на сонячній енергії.

З такою пропозицією виступив муніципалітет Кіфісія (один із престижних районів Афін) під керівництвом мера Василіса Ксеполітаса, повідомляє Russian Athens. Керівник проекту заявив, що ця інновація дозволить вирішити проблему переповнених сміттєвих контейнерів у місцях великого скупчення людей.

Зараз у місті вже встановлено чотири таких сміттєвих баки. За словами Ксеполітаса такі прогресивні урни допомагають значно скоротити витрати на транспортування, самостійно переробляють відходи, економлять енергоресурси і зберігають екологічну стабільність.

Новинка еко-контейнера полягає в тому, що всередині нього встановлені фотоелементи, що виробляють енергію. Ця енергія йде на роботу пристрою, який пресує сміття в міру його надходження в бак у співвідношенні «один до семи». Таким чином, скорочується кількість виїздів обслуговувальних машин у сім разів. Розраховані компактори на 10 кубометрів сміття (або на 3 тонни). При похмурій погоді заряду акумуляторів вистачає приблизно на шість днів, з урахуванням того, що сміття сиплеться не постійно. А при сонячній погоді контейнери можуть працювати практично безперервно.

Подібні нововведення вже впроваджені в США та Європі. У серпні цього року еко-контейнери на сонячних батареях були продемонстровані і в Сочі представниками італійської компанії «Ecologia Soluzione Ambiente». У цьому курортному місті Росії в 2014 році намічена зимова Олімпіада і наявність такого обладнання в період спортивних змагань стане в нагоді для дотримання чистоти, повідомляє портал Sochi.com.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...