ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Масові заворушення пройшли в Греції

Велика Епоха
Десятки тисяч демонстрантів 26 вересня вийшли на вулиці Греції, щоб знову висловити свій протест проти нових жорстких заходів економії. В Афінах мирна акція протесту перетворилася на масові бійки і сутички з поліцією.

Коктейль Молотова вибухнув біля поліції під час зіткнень з учасниками страйку в Греції, 26 вересня 2012 р. Фото: Milos Bicanski / Getty Images
Коктейль Молотова вибухнув біля поліції під час зіткнень з учасниками страйку в Греції, 26 вересня 2012 р. Фото: Milos Bicanski / Getty Images
Масштабний 24-годинний страйк був організований великими грецькими профспілками проти скорочення дефіциту бюджету на €11,5 млрд у 2013—2014 рр. Не працювали всі держустанови, банки та транспорт.

У столиці країни агресивні демонстранти перевертали автомобілі, громили вітрини магазинів, кидали в поліцейських каміння і пляшки з запальною сумішшю. Щоб втихомирити натовп поліції довелося застосувати сльозогінний газ. Заарештовали понад сто осіб, повідомляють грецькі ЗМІ.

Відтоді як Антоніс Самарас у червні 2012 р. став прем’єр-міністром, це був перший загальнонаціональний страйк у країні. Влада Греції пішла на нові жорсткі заходи економії для того, щоб виконати умови для отримання чергового траншу фінансової допомоги і уникнути банкрутства. Однак грецьким пенсіонерам не до скорочення пенсій, а громадянам-працівникам ― не до втрати роботи та урізування заробітної плати, тим більше, що в країні 12% населення і так не мають абсолютно ніякого доходу.