• Ющенка і Тимошенко назвали політиками із «пострадянським» мисленням

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 25 вересня 2012 року

Віктор Ющенко потрапив до п’ятірки політиків із сильно вираженим «пострадянським» мисленням. Очолили рейтинг керівники держави — «золото» у Віктора Януковича, а «срібло» дісталось Миколі Азарову.

Дмитро Табачник посів третє місце у рейтингу політиків, яких звинувачують у використанні влади для збагачення, неповазі до верховенства права, непотизмі та кумівстві тощо. Окрім нього, на найвищих позиціях у рейтингу перебуває Сергій Ківалов (4 місце), Віктор Ющенко (5 місце) та Михайло Чечетов (6 місце). 

Замикають десятку Генеральний прокурор України Віктор Пшонка (7), нардеп Вадим Колесніченко ( 8), а також віце-прем’ер Борис Колесніков (9) та міністр оборони Дмитро Саламатін (10).

Як повідомили Великій Епосі автори дослідження з Інституту світової політики, екс-прем’єр Юлія Тимошенко опинилася за оцінками експертів у третій десятці політиків із укоріненим «пострадянським» мисленням. До третьої десятки потрапили і Ярсеній Яценюк, Наталія Королевська та Віталій Кличко.

«Треба згадати ще одну персону, яка не має посади зараз, її не було в списку, але людина, яка створила українську „пострадянськість“, справжній її батько — Кучма», — сказав політолог Володимир Фесенко, коментуючи результати рейтингу.

 Але є й інше обличчя [пострадянської політики в Україні — ред.], це моя особиста точка зору, — це Юлія Тимошенко 

Володимир Фесенко, політолог

До критеріїв, за якими оцінювали «пострадянськість» мислення політиків, увійшли, крім використання влади для збагачення та неповаги до верховенства права, ще й особлива увага до атрибутів та ритуалів ієрархії, нетолерантність та бажання переробити різного плану інституції «під себе». Інші характерні риси «пострадянського» політика, на думку експертів, — це статусні привілеї (віп-зали, ескорт), потреба у створенні зовнішніх та внутрішніх ворогів, пропаганда, демагогія та маска «демократичності» перед Заходом.

«На мій погляд, пострадянська українська політика насправді має як мінімум два протилежних обличчя: одне обличчя — символічно, але уособлює більшість із тих критеріїв, про які йшла мова — це, звичайно, Віктор Янукович», — каже Володимир Фесенко, — але є й інше обличчя, це моя особиста точка зору, — це Юлія Тимошенко». Серед рис, які з негативного боку характеризують екс-прем’єра, політолог назвав «вишуканий популізм» та особливу модель стосунків влади і бізнесу.

«Врешті-решт, вона стала і жертвою цієї пострадянської політики», — підсумував Володимир Фесенко.

А от найменш «пострадянським» експерти визнали Анатолія Гриценка.

Рейтинг політиків з найбільш яскраво вираженим «пострадянським» мисленням Інститут світової політики склав за оцінками 40 експертів: політологів, аналітиків, журналістів та громадських діячів. Журналістів, колумністів та оглядачів, за підрахунками Великої Епохи, серед експертів було 18.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...