ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Верховна Рада не ухвалила біометричні паспорти

Велика Епоха
Верховна Рада України відмовилася ввести біометричні паспорти. За законопроект проголосували лише 18 депутатів при необхідних 226, повідомляє урядовий сайт.

Верховна Рада не ухвалила біометричні паспорти. Фото: Володимир Бородін / Велика Епоха
Верховна Рада не ухвалила біометричні паспорти. Фото: Володимир Бородін / Велика Епоха
За законопроект депутата В. Толстенко «Про документи України, які засвідчують особу, дають право на в'їзд в Україну та виїзд з України» проголосували 18 депутатів, проти — 6, один утримався, а 335 — не голосували.

Згідно з цим документом, в Україні планувалося ввести біометричні паспорти, скасувати паспорт українського громадянина, а замість нього затвердити посвідчення громадянина України.

Передбачалося, що в документ вноситься назва держави, реквізити документа, ім'я, прізвище, громадянство, стать, дата і місце народження, оцифрований підпис і оцифрована фотографія.

Така інформація також повинна була б відтворюватися на безконтактному електронному носієві, а в документах передбачалася машинозчитувальна зона.

Впровадження біометричних паспортів, до речі, є зобов'язанням України, яке вона прийняла в рамках плану дій щодо введення безвізового режиму з ЄС.

До цього часу законопроекти про біометричні паспорти знімалися з розгляду або відправлялися на доопрацювання.