• Конституційний суд дозволив зняти недоторканність із депутатів

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 28 серпня 2012 року

Конституційний суд України сьогодні визнав поправки в законопроект про депутатську недоторканність конституційними.

Зокрема, Конституційний суд України визнав пропозицію виключити з №30, ст. 141 Конституції України від 1996 року частину першу у статті 80, де давалася гарантія недоторканності депутатів. А третю частину пропонується викласти в такій редакції: «Народний депутат України не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до набуття законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього».

Крім того, запропоновано виключити у частині третій статті 105 слова «якщо тільки Президент України не був усунений із поста в порядку імпічменту». Таким чином стверджується таке положення: «Звання Президента України охороняється законом і зберігається за ним навічно».

Конституційний Суд мотивував своє рішення тим, що запропонований законопроект відповідає положенням статей 157 і 158 Конституції країни (справа про внесення змін до статті 80, 105 Основного Закону України).

Рішення Конституційного Суду України є остаточним, не може бути оскарженим і є обов'язковим до виконання. Закон набуде чинності з дня його опублікування у «Віснику Конституційного Суду України» та в інших офіційних виданнях країни, повідомляє офіційний веб-сайт КСУ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...