• Мовний закон не працює на незалежність України - Кучма

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 22 серпня 2012 року

Другий президент України Леонід Кучма висловив переконання, що нещодавно прийнятий закон «про двомовність» викликає чимало запитань, не працює на незалежність Української держави і національну ідею.

На його думку, проблема регіональних мов вирішується несвоєчасно і занадто політизується, пише УКРІНФОРМ.

«Я завжди був прихильником того, що державна мова має бути одна, і не мав у цьому плані жодних сумнівів», ― підкреслив екс-президент.

Він сказав, що проблему регіональних мов або мов меншин треба вирішувати не зараз, а коли в суспільстві буде згода. А тепер з усього цього треба шукати якийсь «цивілізований вихід» і «знайти щось конструктивне».

«Потрібно уважніше розглянути цей закон, тому що коли було сказано, що протягом трьох місяців будуть вносити в нього зміни, то постає питання: він працює чи ні? Сьогодні це головний біль всіх політиків і особливо Президента, тому що відповідальність, в першу чергу, лежить на ньому», ― підкреслив Кучма.

Раніше, 14 серпня, Віктор Янукович заявив у Севастополі журналістам: «Закон мовної політики має забезпечити рівність мов у країні, тому за необхідності він буде вдосконалений відповідною робочою групою. Це не догма. Якщо буде потреба внести деякі поправки до цього закону ― ми зробимо це. Ми рухаємося в бік Європейської хартії про мови, що дуже важливо».

Нагадаємо, Закон «Про основи державної мовної політики» був затверджений Президентом України 8 серпня 2012 року. У цей же день глава держави доручив Кабміну утворити робочу групу з удосконалення законодавчого акту №5029-VI. У цю групу були залучені діячі освіти і мистецтва, вчені та провідні фахівці мовних питань.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...