• Донецьк затвердив російську мову як регіональну

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 16 серпня 2012 року

Донецька обласна рада сьогодні на позачерговій сесії затвердила російську мову як регіональну на території Донбасу. За таке рішення проголосували 117 з 118 присутніх депутатів.

Сесія рекомендувала всім міським і селищним радам розглянути питання застосування в документації, діловодстві та освіті регіональних або мов меншин на територіях Донецької області в рамках «мовного закону».

«Я ще раз підкреслю, що в законі про мовну політику вже відображено те, що, якщо на території регіону проживає понад 10% населення, які говорять на іншій мові, то їй можна надати статус регіональної. У нас на території Донецької області проживає більше 10% російськомовного населення, а значить, російська мова має статус регіональної», ― цитує слова голови Донецької обласної ради Андрія Федорука donbass.ua.

Він також додав, що в Донецькому регіоні люди говорять більше, ніж на 30 мовах, і після української та російської лідирує грецька мова (1,6%), але вона залишається тільки мовою спілкування меншин.

Днями раніше подібні рішення прийняли в Одеській та Запорізькій областях, а також у Криму. Харків розгляне питання російської мови 20 серпня.

Відзначимо, поки донецькі депутати голосували за російську мову, на площі перед будівлею Донецької облдержадміністрації мітингували прихильники і противники мовного закону, не обійшлося і без бійок.

Нагадаємо, спірний закон «Про основи державної мовної політики» був затверджений Президентом України Віктором Януковичем 8 серпня 2012 року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...