• Еквадор надав Джуліану Ассанжу політичний притулок

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 16 серпня 2012 року

Міністр закордонних справ Еквадору Рікардо Патіньо сьогодні о 13:00 за місцевим часом оголосив, що їхня країна готова надати статус біженця засновнику сайту Wikileaks Джуліану Ассанжу, повідомляє Бі-бі-сі.

Зараз британський журналіст перебуває на території посольства Еквадору в Лондоні.

Вчора ввечері Об’єднане Королівство направило в будівлю дипмісії південноамериканської держави письмове попередження про можливе штурмове проникнення всередину будівлі посольства, щоб заарештувати і екстрадувати Ассанджа.

За твердженням МЗС Великобританії, Лондон юридично зобов'язаний екстрадувати Ассанжа у Швецію, і що вони можуть анулювати дипломатичний статус посольства Еквадору.

Мабуть цей «агресивний недружній акт і пряма загроза» представників британського міністерства і спонукав Еквадор прийняти позитивне рішення в питанні надання притулку опальному журналісту.

Сьогодні активісти WikiLeaks закликали соратників і прихильників Ассанжа прибути в центр британської столиці, щоб створити «людське море» навколо посольства Еквадору і не дати британськими поліцейськими взяти силовим методом південноамериканську дипмісію.

Нагадаємо, Джуліан Ассанж переховується в посольстві Еквадору з 19 червня 2012 року, куди він звернувся з проханням про політичний притулок. Шведський суд звинувачує засновника WikiLeaks у сексуальних злочинах. Сам же Ассанж своєї провини не визнає і називає суд «політично вмотивованим».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...