ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як приготувати натуральний свіжовичавлений сік

Велика Епоха

сок

Натуральний сік — це незамінний елемент будь-якої здорової дієти. Цілий рік полиці магазинів пропонують нам широкий асортимент соків. Проте мало хто замислюється над тим, що вже через 20 хвилин після виготовлення соку кількість вітамінів і мікроелементів у ньому різко знижується. Не кажучи про те, що соки в магазинах можуть зберігатися кілька днів, тижнів або місяців.

За деякими даними, сік може втратити в процесі зберігання до 40% корисних речовин, які спочатку містилися в ньому. Тому найважливіше правило для тих, хто любить соки, звучить так: «вичави сам, випий на місці!»

Нижче ми пропонуємо Вам декілька рецептів свіжовичавленого соку. Для їх приготування знадобиться соковижималка.

«Сонце, що сходить»

На 1 склянку: 1 помідор, 2 моркви, 1 яблуко, половинка апельсина.

Помийте помідори, моркву і яблука. Зніміть шкірку з апельсина. Наріжте плоди на шматочки і пропустіть через соковижималку. Подавайте охолодженим з листочками м'яти або часточкою лайма.

Вітамінний коктейль

На 1 склянку: 100 г червоної смородини (свіжої або замороженої), 2 яблука, 1 ст.ложки патоки.

Наріжте яблука на шматочки. Пропустіть яблука і смородину через соковижималку. Готовий сік налийте в стакан, додайте трохи цукру за смаком і столову ложку патоки. Подавайте з льодом.

Цитрусовий коктейль

На 1 склянку: 1 апельсин, 1/2 лимона, 1/2 грейпфрута, 15 мл гренадіна (гранатового сиропу).

Вичавте фрукти і вилийте сік у склянку з джином. Додайте гренадін і прикрасьте часточкою лайма і листочками м'яти. Для безалкогольного коктейлю просто не додавайте джин. Пийте охолодженим.

«Чай плантатора»

На 6 осіб: 3 апельсина, 2 лимона, 200 мл рому, 1 літр води, 4 чайні ложки цейлонського чаю.

За допомогою соковижималки вичавте апельсини і лимони. Приготуйте 1 літр міцного чаю і процідіть його. Підігрійте фруктовий сік з ромом і розлийте у склянки. Додайте готовий чай, цукор за смаком і прикрасьте часточками апельсина.
 
Гарного настрою від свіжого соку!