• У Києві відкрився Великий скульптурний салон. Фоторепортаж

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Вівторок, 2 березня 2010 року
У Києві 1 березня в Українському домі відкрився Великий скульптурний салон. Цього року центральною експозицією стали дерев'яні скульптури таких відомих майстрів, як Миколи Степанова, Миколи Кривенка, Миколи Малишка, Олександра та Тамари Бабак, Олександра Рідного, Ганни Іванової, Юлія та Лева Синькевич.

За словами організатора виставки та директора Українського дому Наталії Заболотної, стиль, в якому створені статуї, ще не отримав назву. Однак зараз його вже охрестили як «етно-авангард».

Особливо пишаються організатори Салону привезеними з Лондона роботами українського скульптора Грегора Крука (1911-1988 рр..). Тут можна побачити 25 його скульптур. Грегор виїхав з України ще до початку Другої Світової і на його батьківщині залишилася лише одна робота - портрет Івана Мазепи.

Як зізналися організатори, на аукціоні майже кожна скульптура Крука оцінюється від двадцяти до ста тисяч умовних одиниць.
 
В одному з залів представлені роботи румуна Деметра Чіпаруса (1886-1988 рр..), який працював у стилі ар-деко. Вони були надані з приватної колекції Ігоря Воронова. Розкіш, шик, дорогі сучасні матеріали, включаючи слонову кістку, шкіру крокодила, рідкісні деревні породи, срібло і мідь - характерні особливості для стилю "ар-деко».

Колекція Чіпаруса, за словами Наталії Заболотної, зашкалює за ціною. Сьогодні відвідувачам Салону представили 27 його робіт.

Помилуватися скульптурами всі охочі зможуть до 14 березня, правда, за 25 грн., але в порівнянні з ціною унікальної колекції, це здається дрібницею.

 
 
 
 
 
 
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...