• Трьох українців засудили на 11 років за шпигунство на користь Китаю

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 2 лютого 2010 року
Троє колишніх військовослужбовців збирали секретну інформацію для Китаю, за що планували отримати 800 тисяч доларів США.

Трьох колишніх військовослужбовців, працівників ДП "Мігремонт" (м.Запоріжжя) засудили за те, що вони збирали секретну документацію за завданням спецслужб Китаю, інформує ТСН.

За вдало виконану "роботу" їм було обіцяно 800 тисяч доларів США.

У поле зору співробітників української контррозвідки зазначені громадяни потрапили ще 2007 року, як особи, які проявляли необґрунтовану зацікавленість секретною військово-технічною інформацією, що охороняється державою.

15 квітня 2008 року співробітники СБУ затримали шпигунів під час копіювання таємних документів.

27 січня ц.р. Апеляційний суд Житомирської області визнав трьох громадян України – подружню пару Ігоря та Наталю Манжос і Вадима Ковальчука винними у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.111 Кримінального кодексу України (державна зрада у формі шпигунства). Суд призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі на терміни 11, 10 та 7 років відповідно. Одного з засуджених позбавлено також військового звання “підполковник запасу”.

У разі витоку секретної інформації про військовий об’єкт, який є унікальним, Україна зазнала б значних збитків у галузі економіки та оборони на суму кілька мільярдів доларів.

СБУ нагадує, що згідно з українським законодавством (ч.2 ст. 111 ККУ) громадяни України, якщо вони, отримавши завдання від іноземних спецслужб, організацій або їх представників, ніяких дій не вчинили і добровільно повідомили в СБУ про свій зв'язок та отримання завдання, звільняються від кримінальної відповідальності.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...