• ООН: послідовники Фалуньгун гинуть у тюрмах Китаю

  • Понеділок, 11 січня 2010 року

Спеціальний доповідач ООН в опублікованому нещодавно звіті підкреслив, що послідовники духовної практики Фалуньгун під час ув'язнення в Китаї, зазнають катувань, які призводять до смерті.

У звіті також наголошується, що всі ці смерті в Китаї від катувань, поганого поводження, або будь-якого іншого насильницького впливу під час ув’язнення порушують міжнародні правила і за них несе відповідальність уряд.

Всесвітній звіт, оприлюднений доповідачем ООН з питань про позасудові страти Філіпом Олстоном (Philip Alston), складається з 449 сторінок. Над ним працювали більше ста чоловік. Китаю в ньому присвячені 30 сторінок, з яких на 6 сторінках йдеться про репресії Фалуньгун. У звіті також наводяться факти масових убивств у Тибеті і Сіньцзяні.

У звіті пан Олстон наводить 20 випадків репресій із летальним результатом, що відбулися в Китаї. 16 із них сталися з послідовниками Фалуньгун.

На сьогодні ООН є однією з небагатьох міжнародних інстанцій, які приймають і розглядають інформацію про порушення прав людини. За словами експерта ООН, факти, що вони включають у свої звіти, це лише невелика частина всієї інформації про порушення, яку вони отримують. Вся інформація неодноразово перевіряється перед тим, як включити її до звіту.

Ще в березні минулого року пан Олстон направив китайській владі офіційний лист від ООН, в якому він висловлював занепокоєння з приводу смертей послідовників Фалуньгун під час ув'язнення. У листі він зазначив: «Ми вважаємо, що арешт і смерть цих людей відбулися тільки тому, що вони практикують Фалуньгун».

У цьому письмовому зверненні до комуністичної влади КНР також мовиться, що згідно з постановою комітету ООН з прав людини, щодо всіх випадків смертей повинні бути проведені розслідування і винесені покарання винним, а сім'ям померлих виплачена компенсація.

За даними Організації з захисту прав послідовників Фалуньгун, у період пекінської Олімпіади, яка проходила в минулому році, китайська влада заарештувала, щонайменше, 10 194 прихильника Фалуньгун. З них близько ста чоловік померли в ув'язненні через кілька тижнів або днів. Багато хто з них досі не звільнений, декого засудили до великих термінів ув'язнення.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...