• Іспанський суд звинуватив у геноциді високопоставлених китайських чиновників

  • П'ятниця, 20 листопада 2009 року

П'ятнадцять жертв репресій подали судові позови на кожного з п'яти китайських державних чиновників у період з 2003 по 2007 рр. Таку можливість надало їм іспанське судове законодавство, що дозволяє окремим громадянам або їхнім адвокатам подавати приватне звинувачення в геноциді або у злочині проти людяності незалежно від місця події і національності підсудних.

Чотири позови послідовників Фалуньгун були об'єднані в одну справу, свідчення якої суддя іспанського Національного суду розглядав з 2006 р. П'ятий позов був доданий пізніше. 11 листопада 2009 адвокат Карлос Іглесіас, який представляв позивачів, отримав повідомлення з Національного суду про те, що звинувачення визнано законним.

"Це історичне рішення іспанського суду означає, що лідери Комуністичної партії Китаю повинні понести відповідальність за свої тяжкі злочини", - сказав Карлос Іглесіас, місцевий адвокат, який представляє позивачів.

 Серед обвинувачених - колишній лідер компартії Китаю Цзян Цземінь. Цзян визнаний як ініціатор і керівник розпочатої в 1999 р. кампанії з "викорінення" Фалуньгун. Згідно з статистикою того часу, налічувалося від 70 до 100 мільйонів людей, що займалися цією практикою, яка поєднує  медитативні вправи і духовне вчення.

Щоб здійснити рішення Цзяна «Фалуньгун стерти з лиця землі», був мобілізований весь репресивний державний механізм: органи держбезпеки,  пропаганда брехні та наклепу в засобах масової інформації,  насадження ненависті до Фалуньгун у суспільстві. За оцінками фахівців, сотні тисяч, а можливо, мільйони послідовників Фалуньгун були поміщені в трудові табори, в'язниці та класи з промивання мізків.

У повідомленнях правозахисників і західних засобів масової інформації було задокументовано систематичне використання тортур, щоб примусити послідовників відмовитися від своїх переконань. За повідомленням Інформаційного Центру Фалунь Дафа, з 1999р.підтверджено смерті понад 3000 чоловік, які були вбиті або померли від катувань.

Однак до цієї кількості не входять десятки тисяч послідовників Фалуньгун, які зникли без вісти в тюрмах і таборах. Вони знаходились там без оформлення документів і їхні органи використосвувались для проведення трансплантаційних операцій у клініках, побудованих по сусідству з трудовими таборами.

"Винні у геноциді і тортурах будуть засуджені двічі - і судом, і історією, - сказав Карлос Іглесіас.- Засуджено за вчинення небувалого звірства: за переслідування мільйонів невинних людей, що прагнуть лише до вдосконалення своїх етичних, моральних і духовних якостей відповідно до принципів Всесвіту – Істина, Доброта, Терпіння".

Звинувачення в геноциді та застосуванні катувань також висунуто проти Ло Ганя, колишнього голови незаконної організації «Офіс 610», утвореної для того, щоб очолювати і координувати кампанію з переслідування Фалуньгун. Китайські адвокати-правозахисники порівнюють «Офіс 610» з нацистським Гестапо за їніми діями, жорстокістю і необмеженими повноваженнями.

Інші обвинувачені - це колишній партійний секретар у м.Чунцин Бо Силай і колишній міністр торгівлі Цзя Цінлін, четверта постать у партійній ієрархії, а також У Гуаньчжень, голова внутрішньопартійного дисциплінарного комітету. Всі вони займали високі посади в містах Ляонін, Пекін і Шаньдун. Звинувачення, висунуті проти них, ґрунтуються на фактах та свідченнях послідовників Фалуньгун.

Згідно з незаперечними фактами, представленими суду, Цзя Цінлін у своїх виступах організовував цькування Фалуньгун, заохочував служби безпеки за їхні "успіхи у боротьбі" проти цієї духовної практики. У 2002 р. він зробив цю кампанію пріоритетною у Пекіні.

Жан Джонсон (Wall Street Journal) у своїй статті, що завоювала Pulitzer Prize, наводить задокументовані факти про те, як У Гуаньчжень, чинячи на своїх підлеглих політичний і фінансовий тиск змушував міських чиновників катувати, а іноді й вбивати, місцевих жителів,послідовників Фалуньгун.

Наступні кроки

Кожен із п'яти обвинувачених отримає від судді Ісмаель Морено через дипломатичні канали листа, що містить понад 20 питань про його особисту участь у переслідуванні Фалуньгун двома мовами - іспанською та китайською. Якщо відповіді не будуть отримані, суддя може виписати ордер на їхній міжнародний арешт. За словами адвоката Карлоса Іглесіаса, обвинуваченим буде надано час для відповіді від чотирьох до шести тижнів.

Суддя Морено протягом двох років розглядав цю справу відповідно до положень Конституційного Суду від 2006 р., яка уповноважує іспанські суди, у разі потреби, використовувати міжнародну юрисдикцію. Цей законний принцип дозволяє  місцевим судам розглядати справи про геноцид і злочини проти людяності, незалежно від місця події і національності підсудних.

Під час розгляду справи, суддя переконався в очевидності письмових свідчень п'ятнадцяти послідовників Фалуньгун і усних, які надали сіь послідовників цієї практики. Для ухвалення свого рішення суддя також покладався на звіти Міжнародної Амністії, "Human Rights Watch," (Human Rights Watch, HRW - Нагляд за правами людини), "Human Rights Law Foundation" та комісії з прав людини ООН.

"Застосування міжнародної юрисдикції дозволило довести цю справу до вирішальної стадії. Це говорить про те, що іспанська судова система захистить жертв геноциду, який відбувається в 21 столітті в Китаї, і злочини не залишаться безкарними, - сказав Іглесіас.- Коли хтось здійснює геноцид або застосовує тортури, це злочин проти всього міжнародного співтовариства в цілому, а не тільки проти китайських громадян. Іспанія виступає захисником прав людини і борцем за справедливість".

Цей судовий розгляд був результатом великих зусиль двох сторін: демократичного суду Іспанії, послідовників Фалуньгун і їхніх адвокатів у прагненні домогтися справедливості за межами Китаю. Іспанський суд розпочав процес щодо порушення міжнародних кримінальних справ, коли іспанський суддя зажадав екстрадиції чилійського диктатора Аугусто Піночета в 1998 р. Нещодавно почалося розслідування про геноцид у Гватемалі та Тибеті. Понад 70 кримінальних справ було порушено в 30 країнах за позовами послідовників Фалуньгун.

 Адвокат Іглесіас сказав, що позивачі можуть негайно вимагати ордер на міжнародний арешт обвинувачених. "В Іспанії судовий розгляд не може проходити за відсутності відповідачів", - підкреслив він. Якщо обвинувачені не приїдуть до Іспанії, то суд вдасться до міжнародної юрисдикції, щоб здійснити їхню видачу іншими країнами,  у які приїдуть підсудні, і які мають законну домовленість з Іспанією на екстрадицію злочинців.

"Ми повинні бути пильними, коли вони подорожують, - сказав адвокат Іглесіас. - Справедливість і її поборники - адвокати ніколи не зупиняться, вони вже стукають у двері злочинців".

Шарлотта Катберсон. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...