• МВФ не дасть Україні четвертий транш поки політики не домовляться

  • Андрій Волков | Велика Епоха
    Середа, 11 листопада 2009 року
Україна продовжує шукати компроміс із закону про соцстандарти, який хвилює Міжнародний валютний фонд. Цей закон, що  набув чинності 1 листопада, перешкоджає МВФ видати Україні решту кредиту.
Минулого тижня в інтерв'ю, розміщеному на сайті Фонду, представник місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіолу сказала: «Неможливо занадто швидко підвищити зарплати і пенсії, оскільки це призведе до безробіття і високої інфляції. Це висока ціна, особливо для бідних».

Голова МВФ Домінік Стросс-Кан повідомив, що Фонд відновить роботу з Україною тільки після призначених на 17 січня 2010 року президентських виборів.

 Організація ООН порекомендувала Україні знайти компроміс серед своїх політичних сил і виконувати свої зобов'язання перед Фондом.

Консенсус українські чиновники шукали вчора на засіданні моніторингового комітету співпраці з МВФ у Києві.

 Проте згоди щодо пакету економічних заходів, покликаних відновити співпрацю з МВФ, не знайшли.

Віце-прем'єр України Григорій Немиря назвав головну суперечність - це «різне бачення наслідків прийняття закону про мінімальні соціальні стандарти як для фінансової ситуації на кінець цього року, так і для бюджету 2010 року».

У Секретаріаті президента України вважають, що закон про підвищення соціальних стандартів не є основною перешкодою для отримання траншу МВФ.

 У той же час в уряді відзначають, що реалізація закону про соціальні стандарти призведе до неприпустимого зростання дефіциту бюджету.

За словами Немирі, за оцінками уряду, такі наслідки «мінімально можуть скласти до 2,5% додатково до дефіциту бюджету, а максимально - 7%».

 «Ні максимальні, ні мінімальні наслідки не прийнятні для МВФ», - сказав він.

Проте, українські чиновники кажуть, що якщо вони домовляться найближчим часом, то МВФ зможе через два тижні розглянути прийняте рішення.

 У свою чергу експерти прогнозують, що 4 транш Україна отримає у березні-квітні наступного року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...