• «Друзі Фалуньгун» – нова група в парламенті Канади

  • Вівторок, 10 листопада 2009 року

Парламентські друзі Фалуньгун (PFOFG) - перша в світі група парламентаріїв, що надає офіційну підтримку послідовникам Фалунь Дафа. Фалунь Дафа (Фалуньгун) - стародавня медитативна практика вдосконалення душі і тіла, послідовники якої жорстоко переслідуються в комуністичному Китаї вже протягом 10 років.

"Наше першочергове завдання - добре інформувати всіх членів парламенту з питань, що стосуються Фалуньгун", - заявив Білл Сіксей, голова PFOFG. - "А одна з найважливіших цілей - забезпечити дотримання прав людини в Китаї".

У звітах ООН, урядових органів, комітетів з прав людини та незалежних дослідників містяться достовірні описи тортур і підтверджені факти організованого державою вилучення органів в ув'язнених у китайських в'язницях і таборах послідовників Фалуньгун з метою незаконної торгівлі органами.

Ця духовна практика, що грунтується на принципах Істина, Доброта, Терпіння, була представлена публіці в Китаї в 1992 р.і швидко та широко розповсюдилася завдяки її потужному оздоровчому ефекту. За урядовими оцінками, вона налічувала від 70 до 100 мільйонів послідовників у 1999 р., коли компартія Китаю почала кампанію з її "викорінення".

Пан Сіксей сказав, що першим їхнім кроком буде зустріч з представниками канадської Асоціації Фалунь Дафа. Наступні дії - спонсорування програм та заходів, що проводяться Асоціацією Фалунь Дафа.

"Ми дуже раді, що ця група сформована", - зазначив президент Асоціації Фалунь Дафа в Канаді Лі Хунь. - "Турбота парламентаріїв вказує на велику важливість цього питання. Це буде підбадьорливим посланням практикуючим у Китаї".

Канада - перша країна, що засудила переслідування Фалуньгун

Канада була першою країною, яка публічно виступила проти переслідування Фалуньгун компартією Китаю 10 років тому. Відразу після масових арештів практикуючих, що почалися 20 липня 1999, Канада подала протест китайському міністру закордонних справ, повідомляла газета Globe and Mail.

За повідомленнями канадської преси, питання про Фалуньгун було на третьому місці серед найбільш частих звернень громадян до прем'єр-міністра в 2005 р.

Державний секретар з Азіатсько-Тихоокеанського регіону Раймонд Чан сказав, що його делегація на , що планується у листопаді, окремо підніме питання, які стосуються свободи віри і основних прав людини, а також фактів про жорстоке поводження з практикуючими Фалуньгун.

У звіті Державного Департаменту США за 2008 р. говориться, що за оцінками іноземних спостерігачів, щонайменше половина з 250 000 в'язнів китайських таборів - практикуючі Фалуньгун.

Багаторічні зусилля канадських парламентаріїв привели до звільнення багатьох практикуючих у Китаї і змусили колишніх прем'єр-міністрів Жана Кретьєна і Поля Мартіна поставити питання про переслідування Фалуньгун перед китайськими лідерами.

Підтримка незаконно переслідуваних людей тривала незважаючи на постійні спроби китайських консульств та посольства очорнити Фалуньгун будь-якими способами, включаючи поширення у своїх візових відділах матеріалів, що розпалюють ненависть, контроль над китайськомовними засобами масової інформації з метою повернути громадську думку проти цієї практики і тиск на канадських чиновників.

"Для мене завжди було очевидно, що існує явно помилкова думка про Фалуньгун. Якби мої колеги отримали правдиву інформацію і зрозуміли б величезну важливість того, чому вчить ця практика, це зробило б великий вплив на політику уряду".

Багатопартійна команда

До складу утвореної групи "Парламентські друзі Фалуньгун" входять два сенатори і 18 членів парламенту від увсіх партій, представлених в парламенті.

Ліберал Борис Вржесневський і консерватор Стефан Вудворту - віце-президенти. До складу керівництва також входять Пітер Джуліан і Дон Девіс із Нової демократичної партії, консерватори Скотт Рейд, Роб Андерс і сенатор консиліо Ді Ніно; Діана Бурже з Квебекського блоку. Пан Сіксей - член національно-демократичної партії.

Пан Ді Ніно запропонував ідею створення цієї групи шість місяців тому. Пан Вржесневський запропонував законопроект з боротьби з підпільним продажем людських органів. Однією з причин складання цього законопроекту був Звіт "Кривавий урожай", який документально доводить те, що китайський режим убив десятки тисяч практикуючих Фалуньгун з метою вилучення їхніх внутрішніх органів для продажу.

"Кривавий урожай" був написаний у 2006-2007 р.р. правозахисником Девідом Мейтасом у співавторстві з колишнім держсекретарем з Азіатсько-Тихоокеанського регіону Девідом Кілгуром.

Пан Рейд, депутат від консервативної партії, лідер палати представників уряду, в 2002 році провів анонімну акцію, що спонукало пана Кретьєна попросити китайського лідера Цзянь Цземіня звільнити 13 ув'язнених практикуючих, які мають родичів у Канаді.

М-236, за сприяння Міністра з міжнародної торгівлі Стоквелл Дея, привів до звільнення восьми практикуючих протягом одного року.

Ірвін Котлер, ще один член цієї групи, юридичний радник від Ліберальної партії з прав людини в міжнародному суді. Будучи адвокатом, він безоплатно допоміг врятувати двох практикуючих, громадян Канади, ув'язнених у Китаї за їхню віру. Цзянь Кунлунь і Лін Шенлі після звільнення повернулися до Канади.

Пан Лі впевнений, що група парламентських друзів Фалуньгун буде відігравати важливу роль у парламенті, тому що вона відображає бажання канадців і продовжує політику канадського керівництва, прийняту в 1999 р., відразу після початку переслідувань.

"Канадці, які практикують Фалуньгун, попросили нас про допомогу", - сказав пан Вудворт у випуску новин. - "Виступати на захист прав людини тоді, коли їх просять про це - це те, що повинні робити справжні парламентарії".

Сінді Чань. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...