• Пенсіонерка виграла в Європейському суді справу проти України

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Четвер, 3 грудня 2009 року
56-річна пенсіонерка Віра Корнійчук з Овруча (Житомирська область) виграла в Європейському суді з прав людини справу "Корнійчук проти України", відсудивши в української держави 1 тисячу 946 гривень, а також 2 тисячі євро компенсації за моральну шкоду.

Судовий розгляд тривав більше двох років, і 15 жовтня було ухвалено рішення на користь Корнійчук, повідомив 2 грудня член української секції Міжнародного товариства прав людини, юрист Валерій Чудовський, повідомляє "Газета по-українськи".

Він розповів про суть позову: у вересні 2001 року Корнійчук звернулася до військового суду Житомирського гарнізону з позовом відносно військової частини, в якій вона служила. Жінка вимагала виплатити компенсацію за військове обмундирування, яке не видавалося їй декілька років, у розмірі 1 тисячі 946 гривень.

Суд зобов'язав військову частину виплатити гроші, проте судове рішення виконано не було.

У жовтні 2007 року Корнійчук подала скаргу до Європейського суду з прав людини. У жовтні 2009 року в ході розгляду справи "Корнійчук проти України" суд встановив, що має місце порушення ст. 6 параграфа 1 Римської конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Дана стаття декларує право людини на справедливий судовий розгляд позову в розумні терміни. У результаті Європейський суд зобов'язав українську державу виконати рішення Житомирського гарнізонного суду від 2001 року.

При цьому суд наказав нарахувати відсотки на суму позову за ставкою Європейського центрального банку, плюс 3% річних з того моменту, коли за позовом Корнійчук було ухвалено рішення, тобто з вересня 2001 року.

За останні п'ять років мешканці Житомирської області виграли в Європейському суді з прав людини 5 справ. Подано ще 10 позовів.

А ось у вересні минулого року львівська вчителька Христина Кріль виграла справу у Європейському суді з прав людини, куди звернулася у 2005 році із заявою щодо виплати їй заборгованих грошей, виплата яких передбачена згідно зі ст. 57 Закону України "Про освіту" (за вислугу років, на оздоровлення тощо).

Також як повідомлялось раніше голова Європейського суду Жан-Поль Коста наголошував на зростанні кількості скарг з України. Тільки у 2007 скарг було зареєстровано 41 700 – на 2 300 більше, ніж минулого року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...