• Нацбанк не виконує функцій щодо банкрутства установ - експерт

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Понеділок, 23 листопада 2009 року
Нацбанк не виконує своїх формальних функцій, які закріплені законодавчо, про необхідність банкрутства установ, які на сьогодні де-факто є банкрутами.

Про це заявив екс-заступник голови НБУ Сергій Яременко під час засідання Фінансового прес-клубу, пише тижневик "Дзеркало тижня".

"У результаті склалася "вимучена" ситуація, яка на тлі невиконання банками взятих на себе зобов'язань, привчила населення до того, що воно, загалом, і не має права щось вимагати від банків. А це викликає відповідну реакцію позичальників: "Якщо ви не віддаєте, то й ми як дебітори вам не повертатимемо", - пояснив експерт.

За його словами, близько 30% активів банків було розміщено в нерухомість, землю й інші активи, які були дуже переоцінені і вже ніколи не повернуться до докризового рівня.

"Тому, якщо сукупну банківську систему оцінювати так, то неминуче близько 30% банківської системи повинно було відмерти", - пояснив він.

При цьому Яременко переконаний, що в країні вже склався своєрідний консенсус повного правового нігілізму, при якому формуються вже "підстільні корупційні схеми задоволення" як кредиторів, так і дебіторів.

"Якщо монетарна влада в особі НБУ не дотримується законів, то всі починають поводитися так само. Згідно з психологією, філософією або соціальною поведінкою окремих осіб або груп, інакше і не може бути", - підкреслив екс-заступник голови НБУ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...