• Через 'газову війну' з Україною Росія втратила мільярд доларів

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 26 січня 2010 року
Після зриву постачань газу до країн Західної Європи росія списала європейським споживачам 4,5 мільярда кубометрів газу.

Зрив постачань блакитного палива до Європи через конфлікт з Україною в січні минулого року коштував російському "Газпрому" мільярд доларів. Саме стільки російський концерн втратив, списавши європейським клієнтам 4,5 мільярда кубометрів газу, які рік тому не зміг поставити через конфлікт з Україною, інформує Лента Ру.

"Газпром", нагадаємо, звинуватив у газовій блокаді Україну, а зупинку транзиту до Європи оголосив форс-мажором, що виключало претензії європейців у зв'язку з недопостачанням газу. Проте саме на ті недоотримані 4,5 мільярда кубометрів були знижені зобов'язання європейських клієнтів перед "Газпромом" за 2009 рік.

Варто зазначити, що в січні 2009 року заступник голови правління "Газпрому" Олександр Мєдвєдєв оцінив втрати концерну через газовий конфлікт з Україною в два мільярди доларів.

На початку січня 2009 року "Газпром", що не узгодив з українською стороною питання про ціну газу, припинив спочатку постачання газу до України, а 7 січня і транзит через українську територію в європейські країни. Останній крок "Газпром" пояснив тим, що українці нібито незаконно привласнювали транзитний газ. "Нафтогаз" же пояснював свої дії тим, що вибраний газ необхідний для прокачування палива. Через конфлікт Росії і України постраждали 18 країн, але про позови до "Газпрому" ніхто з європейських імпортерів, проте, не заявив.

Угоди, що стали розв'язанням "газової кризи", були підписані 19 січня в Москві у присутності прем'єр-міністрів Росії та України, а транзит газу до ЄС відновився 20 січня.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...