• Росія поступилася США лідерством на світовому газовому ринку

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 12 січня 2010 року
У 2009 році Росія поступилася США світове лідерство у виробництві газу. До такого висновку прийшла газета "Ведомости", проаналізувавши дані російського Міненерго та US Energy Information Administration (Адміністрація енергетичної інформації США), інформує Ведомости.

Згідно з офіційними даними, опублікованими Міненерго на початку січня, видобуток газу в Росії за 12 місяців скоротилася на 12,4 відсотка - з 644,999 до 582,353 мільярда кубометрів. Для порівняння, в США тільки за січень-жовтень було видобуто 620,2 мільярда кубометрів.

Однак Росія і раніше регулярно відставала від США по загальному обсягу добутого газу, але випереджала свого конкурента з видобутку товарного газу - тобто того газу, який йде на продаж, а не закачується назад в пласт або спалюється на факелах. Точних даних з виробництва товарного газу за весь 2009 рік ще немає, але швидше за все Росія цього разу поступиться США - дуже вже великим був обвал на російському ринку. У США, навпаки, видобуток росте, нехай і всього на 2,4 відсотка за 10 місяців.

Газові ринки Росії та США багато в чому відрізняються один від одного: США є нетто-імпортером палива, а Росія - найбільшим експортером. Тим не менше, лідерство США у галузі може надати свій вплив і на російські газові компанії. Так, "Газпром" у найближчі роки має намір збільшити свою присутність на ринку зрідженого природного газу (ЗПГ), де сильні позиції США. Для цього, зокрема, запускаються найбільші проекти на Ямалі, Далекому Сході та в Баренцевому морі, які вимагають багатомільярдних інвестицій. Якщо США і далі нарощувати обсяги виробництва, то конкуренція на ринку ЗПГ значно збільшиться.

Крім того, занадто велика пропозиція на ринку ЗПГ робить газ дешевше, що негативно позначається на поставках "Газпрому" у Європу. За підсумками 2009 року експорт газу з Росії скоротився трохи більше ніж на 10 відсотків.

За даними CIA Factbook, США займає 5 місце в світі за обсягом доведених запасів газу. Росія за цим показником є світовим лідером.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...