• Міжнародні спостерігачі бояться зміни виборчого законодавства в Україні

  • Вівторок, 19 січня 2010 року
Міжнародні спостерігачі кажуть, що перший тур виборів пройшов порівняно демократично. Втім порушення існували, але вони не вплинуть на результати голосування.

Перший тур виборів завершився. Центральна виборча комісія завершує підрахунок голосів. Лідирує глава Партії регіонів Віктор Янукович зі своїми 35%. На 10 пунктів відстає Юлія Тимошенко, діючий Прем'єр-міністр України. Ці два кандидати змагатимуться у другому турі в лютому.

Серед усіх порушень на виборах у неділю спостерігачі відзначають плутанину зі списками виборців; неясні правила для членів виборчих комісій та дільниць, а також погана їх організація.
 
За словами спостерігачів Європейської мережі організацій з моніторингу за виборами, дезорганізація пов'язана з частою зміною персоналу.

А ось членів міжнародних місій спостерігачів від Організації з безпеки і співробітництва в Європі турбує одне - щоб політики не взялися змінювати виборче законодавство між першим і другим турами голосування.

«Усі зміни в останню хвилину можуть викликати багато труднощів», - сказав журналістам у понеділок у Києві глава делегації парламентської асамблеї Ради Європи Матіас Еорсі.

Незалежні експерти також зафіксували проблему з фінансуванням підготовки проведення виборів. Вони кажуть, що багато окружних виборчих комісій змушені були працювати за рахунок своїх власних коштів.

Загалом у першому турі було зареєстровано понад 3 тисяч спостерігачів з різних країн світу.

Головні фаворити перегонів уже готуються до другого туру виборів: плануються переговори з тими, хто зайняв 3, 4 і 5 місця. Більшість кандидатів позитивно оцінюють те, як проходив перший тур.

У штабі Ющенка днями будуть вирішувати, як діяти у другому турі.

Тимошенко раніше заявила: «Всі кандидати мають усі шанси на те, щоб об'єднатися перед другим туром виборів».

Вона обіцяла всім кандидатам, хто віддасть свої голоси їй у другому турі, реалізацію їх програм і ідей.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...