• В Україні остаточно заборонили підвищувати відсотки по кредитах

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Четвер, 21 січня 2010 року
Верховна рада ухвалила закон про заборону фінансовим установам в односторонньому порядку збільшувати розмір відсотків по кредитах. За відповідне рішення проголосували 370 народних депутатів з 437 зареєстрованих у залі, інформує ТСН.

Закон шляхом внесення змін до Цивільного кодексу України та закону "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" забороняє фінансовим установам в односторонньому порядку збільшувати розмір відсотків та інших платежів, передбачених кредитним договором.

Також, згідно з законом, "фінансовим установам забороняється вимагати дострокового погашення несплаченої частини боргу за кредитом та розривати в односторонньому порядку укладені кредитні договори, у разі незгоди позичальника з пропозицією фінансової установи збільшити процентну ставку або інший платіж, передбачений кредитним договором або графіком погашення боргу".

Нагадаємо, впродовж 2008-2009 років в Україні спостерігалася тенденція до зростання кількості арештів нерухомого та рухомого майна боржників. За 11 місяців 2008 року кількість арештів нерухомого майна зросла, у порівнянні з аналогічним періодом 2007 року, на 21%. За 11 місяців 2009 року в порівнянні до аналогічного періоду 2008 року кількість арештів збільшилася ще на 40%.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...