• На виборах в Україні попереду Янукович

  • Понеділок, 18 січня 2010 року
Більшість українців зробили свій вибір 17 січня. За даними Центральної виборчої комісії, явка на виборах склала 67%.

ЦВК вже обробила понад 83% бюлетенів. Фаворитом перегонів є лідер опозиції Віктор Янукович. Його частка становить близько 36%. Друга позиція у прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко — майже 25%.

На третьому місці перебуває Сергій Тігіпко, колишній банкір і міністр економіки. За офіційними підрахунками за нього проголосували 13% українців. Далі йде Арсеній Яценюк, колишній спікер парламенту. Йому віддали до 7% голосів. Нинішній Президент України займає п'яте місце, і проголосували за нього до 5%.

ЦВК продовжує підраховувати результати голосів. Вони будуть оголошені протягом понеділка.

Основні фаворити перегонів уже зробили публічні заяви. Вони також оцінюють перший тур порівняно позитивно.

Основний лідер на виборах Віктор Янукович каже, що не переживає за результати виборів. Він також готовий підтримати ідеї за зміни в країні всіх кандидатів на пост голови держави.

Його основний суперник Юлія Тимошенко сподівається, що інші кандидати підтримають її в другому турі. «Усі кандидати мають усі шанси на те, щоб об'єднатися перед другим туром виборів», — сказала вона.

Вона обіцяє всім кандидатам, хто віддасть свої голоси їй у другому турі, реалізацію їх програм і ідей.

Проте Тігіпко і Яценюк вже визначилися. Вони нікому не збираються віддавати свої голоси у другому турі.

У штабі кандидата на пост президента Віктора Ющенко все ж таки схильні до офіційних даних підрахунків голосів, а також упевнені в тому, що Ющенко пройде у другий тур.

На відміну від виборів 2004 року нинішні пройшли відносно спокійно, без різних акцій протесту. Однак всюди мали місце порушення, але все ж таки серйозного впливу на результати виборів вони не зроблять.

В основному проблеми виникали через плутанину в списках виборців, а також з нечіткими правилами голосування в цілому і, особливо, на дому. За словами міжнародних спостерігачів, саме такий механізм використовувався на виборах п'ять років тому, щоб сфальсифікувати результати голосування.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...