• В 2009 році 'країну годували' Полтава та Харків. Донецьк – дев’ятий

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 20 квітня 2010 року
Кожен полтавчанин вніс минулого року до загального бюджету України 3596 гривень, харків’янин – 3214. Головний аутсайдер - Тернопільщина.
 
Лідерами збору платежів до зведеного бюджету України в перерахунку на одного жителя в 2009 році стали м. Київ, Полтавська, Харківська і Чернігівська область.

Кожен киянин приніс минулого року до загального бюджету України 13383 грн, полтавчанин – 3596, харків’янин – 3214, чернігівець – 2379.

Втім, слід зазначити, що рейтингувати Київ не має сенсу, оскільки переважну більшість грошей місто заробило на підприємствах, які розташовані в інших регіонах, але платять податки за місцем розташування основного офісу. Крім того, значні суми податків столиця отримує із зарплат величезного бюрократичного апарату.

Донецька область, яка за відрахуваннями в обидва бюджети в 2004 році була лідером, сьогодні відкотилася на 9-10 місце (загальний бюджет – 1572).

Дещо меншою мірою, але все одно істотно зменшилося податкове навантаження на одного жителя Дніпропетровської області (2004 – 3-е місце). Тепер за Зведеним бюджетом в області – 5 -а позиція, за Загальним фондом -7-а. Зате Харківська область піднялася за п’ять років з 4-5-го на друге місце.

Найпомітніше ж збільшилися відрахування на одного жителя в Чернігівській і Сумській (2091грн.) областях.

Найнижчі показники надходжень традиційно має Тернопільська область. Проте, відношення сплачуваних податків до валового регіонального продукту – втричі нижче, ніж в середньому по країні.

Як повідомлялося, раніше перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв запевнив, що закон про державний бюджет на 2010 рік, якого досі немає, буде прийнятий до 1 травня.

"У проект програми соціально-економічного розвитку України на 2010 р. ми передбачаємо за 8 міс. (до кінця 2010 р.) збільшення ВВП на 3,7%, зростання промисловості - на 5,3%, зростання агросектора - на 2,4%. Це невеликі цифри, але вони допоможуть створити нові робочі місця. Що стосується реального сектора економіки, то цифри можуть бути в районі 6%", - сказав він.

 
Джерело: tsn.ua
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...