• У київському Чайному клубі відкрилася виставка китайського антикваріату. Фото

  • Середа, 20 січня 2010 року
У Чайному клубі Києва 16 січня відбулося відкриття виставки китайського антикваріату династій Хань (206 до н.е.—220 рр.), Цзінь (265—420 рр.), Тан (618—907 рр.) і Мін (1368—1644 рр.) Організували виставку представник Чайного клубу Тарас Литвин і доцент Києво-Могилянської академії Дамір Кушніренко.

Серед експонатів виставки значну частину зайняли вироби, вирізані з цільного каменю нефриту, зокрема, різноманітні вази і статуетки мавп. Як відомо, нефрит високо цінується китайцями, його називають «каменем життя». Виставлено й інші статуетки: керамічний кінь часів династії Хань, кам'яна статуетка Будди Шак'ямуні, походження якої настільки давнє, що жоден фахівець не визначив, яким історичним періодом вона датується. У колекції також представлені різноманітні чаші різної техніки виконання.
 
Організатор виставки Тарас Литвин звернув увагу гостей на оригінальний розпис кераміки: на внутрішній стороні чаші зображений жовтий осінній лист, який наштовхує на роздуми про мінливість природи і плинність часу. «Взаємодія з цими давніми предметами породжує відчуття вищого виховання себе», — зазначив Тарас. Під час презентації виставки Дамір Кушніренко зробив екскурс в історію, познайомивши відвідувачів з усіма династіями Китаю.

Друга частина заходу супроводжувалася чаюванням, яке організував Чайний клуб для відвідувачів виставки. Китайський чай заварили методом Лу Юя, який за китайською легендою вважається одним із перших в історії дослідників чайного шляху і неперевершеним майстром чайної церемонії у всій Піднебесній. Під час чаювання організатори виставки відповіли на питання гостей, які в свою чергу подякували першим за можливість побачити цінні артефакти і пізнати образ стародавнього багатоликого Китаю.

Експонати будуть доступні для перегляду до 14-го лютого.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...