• Міжнародні спостерігачі очікують плутанину на виборах

  • П'ятниця, 15 січня 2010 року
Спостерігачі за виборами з Європи стверджують, що їх турбує відсутність доступних правил голосування для громадян України як усередині країни, так і за її межами.

У четвер представники Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами представили результати свого моніторингу за передвиборною підготовкою за минулі 30 днів на прес-конференції в Києві.

«Через відсутність ясних правил голосування ми ставимо під сумнів весь процес виборів, оскільки такий механізм застосовувався на виборах у 2004 році», — каже Таксин Рахімбек, голова міжнародної місії зі спостереження за виборами в Україні.

Вона також стверджує, що така ситуація по всій країні. Разом із тим, вони стурбовані тим, що Центральна виборча комісія приймала більшість важливих рішень за закритими дверима.

Серед інших незрозумілостей — голосування в день виборів на дому. По суті, це право має та людина, якій не дозволяє стан здоров'я прийти на виборчу дільницю 17 січня. До того ж вона повинна мати з цього приводу медичну довідку.

Але реальність така, що, за словами спостерігачів, у різних областях члени окружних та місцевих виборчих ділянок розглядають людей похилого віку як хворих, які потребують голосування вдома. Вони приймають заявки на такий вид голосування без розбору.

«Ми очікуємо, що кількість таких заявок протягом наступних днів збільшиться і буде плутанина», — відзначає Флорін Поенару, координатор довгострокових спостерігачів у країні.

Місіонери кажуть, що спосіб проголосувати на дому був одним із головних факторів фальсифікації на виборах у 2004 році.

Європейські спостерігачі відзначають також проблеми з навчанням членів виборчих комісій та дільниць. У цьому свою роль зіграла плутанина із законодавством, а саме із законом про вибори Президента. Депутати від Партії регіонів і Блоку Тимошенко до останнього хотіли внести зміни до закону, зібравши при цьому позачергове засідання парламенту 13 і 14 січня. Однак нічого істотного не відбулося.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...