ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Росії підписали закон про кримінальну відповідальність за наклеп

Велика Епоха

Президент Росії Володимир Путін сьогодні підписав закон про кримінальну відповідальність за наклеп, повідомляє прес-служба Кремля. До цього це правопорушення відносилось до адміністративних.

Фото: ALEXEY DRUZHININ/AFP/GettyImages
Фото: ALEXEY DRUZHININ/AFP/GettyImages
Прийняття цього документа викликало негативну бурхливу реакцію в ряді громадських діячів і представників ЗМІ. Вони вважають, що дана правка обмежить свободу слова та критики.

«Поправки про наклеп у російське законодавство можуть суттєво звузити коло освітлюваної ЗМІ інформації ... Ця стаття буде «душити» малі ЗМІ, які не зможуть сплатити кілька мільйонів рублів за публікації з критикою», ― цитує «РИА Новости» думку петербурзького журналістського співтовариства.

Проте депутат законодавчих зборів Петербургу Марина Шишкіна вважає, що нові правки навряд чи подавлять соціальну активність росіян. «Як показує історія та досвід, подібного роду заходи тиску лише посилюють цю активність», ― зазначає вона.

Раніше, в грудні 2011 року, ця стаття була скасована Дмитром Медведєвим. Путін же не вважає кримінальну відповідальність за наклеп «надлишковою». Він також не виключає, що в майбутньому, можливо, стаття про наклеп буде знову скасована.

Згідно з новою нормою закону, за поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь та гідність іншої людини, з порушників стягуватиметься штраф до 5 млн рублів (1240 тис. грн) або обов'язкових робіт до 480 годин.

Відзначимо, сьогодні набув чинності ще один скандальний закон: про «чорні списки» інтернет-сервісів, який передбачає можливість позасудового закриття сайтів з реєстру (за рішенням чиновників). Під загрозою закриття опиняться портали, що містять порнографію за участю неповнолітніх, інформацію про виготовлення і придбання наркотиків та інструкції до суїцидів.