• Половина спостерігачів ООН покинула Сирію

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 27 липня 2012 року

З 300 спостерігачів ООН, що працюють в Сирії, близько половини покинули країну. Щойно рівень насильства в арабській республіці значно скоротиться, в разі необхідності вони повернуться і відновлять свою місію, повідомляє служба новин ООН.

«МООННС працює в скороченому форматі. Близько половини військових спостерігачів відіслані в свої країни, що привело до скорочення числа спостерігачів ООН в сирійських провінціях», ― заявив заступник глави ООН з миротворчих операцій Ерве Ладсус на прес-конференції в Дамаску.

Рада Безпеки ООН 21 липня подовжив термін перебування спостерігачів у Сирії ще на 30 днів. Подальша ж діяльність Місії буде залежати від мирного вирішення сирійського конфлікту і значного скорочення використання важких озброєнь.

Днями до Сирії прибув новий головний військовий радник ООН, генерал Бабакар Гайе. Новий керівник МООННС сказав, що приступає до своїх обов'язків в дуже складній ситуації. Він висловив надію на те, що в Сирії вдасться добитися зниження насильства.

«На даний момент у спостерігачів ООН в запасі є ще приблизно 27 днів до можливого завершення свого мандата. Я, як керівник, буду докладати всі зусилля для полегшення страждань сирійського народу», ― сказав він.

Нагадаємо, озброєний конфлікт в арабській республіці триває з березня 2011 року. За даними ООН за цей час в країні загинуло більше 16 тис. чоловік.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...