• Через аномальну спеку в Алтайському краї введено режим підвищеної готовності

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 26 липня 2012 року

Такої аномальної спеки ― вище 40 ºС Алтайський край не переживав останні 175 років. У 34 районах регіону через надзвичайно високі температури загинули всі сільськогосподарські культури. Через накладення ґрунтової та повітряної посухи губернатор Алтайського краю сьогодні оголосив про введення режиму підвищеної готовності, повідомляє «РИА-Новости».

В Алтайському краю аномальна спека ― вище 40 ºСДо 27 липня в 15 районах, у тому числі в Мамонтовському, Ключевському, Кулундинському, Шелаболихинському і Славгородському, буде спостерігатися надзвичайна пожежна небезпека (5го класу), за даними прес-центру ГУ МНС по Алтайському краю.

«У нас є райони, де по два-три місяці взагалі не було опадів. Такого не було 175 років, і найсумніше те, що ситуація продовжує зберігатися. Опади передбачаються не раніше 2 серпня, і то вони будуть короткочасні й носити грозовий характер. Це може викликати пожежну ситуацію. Температура залишиться на рівні 35 ºС―37 ºС», ― повідомляє метеоролог Алтайського гідрометеоцентру.

У МОЗ РФ у зв'язку з цим рекомендують не перебувати під палючим сонцем, більше пити води, а ще краще, теплого зеленого чаю. У той же час не зловживати кондиціонерами, тим більше не спати під ними, тому що це може спричинити досить серйозні наслідки через переохолодження організму, навіть до пневмонії, попереджає державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко.

Настільки тривала спека не характерна для Алтайського краю і Сибіру, зазначають синоптики, а більше відповідає кліматичним умовам південній частині Росії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...