• МЗС України евакуює своїх громадян із Сирії

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 26 липня 2012 року

У зв'язку з громадянською війною в Сирії МЗС України розпочало евакуацію українських громадян із арабської республіки.

«На виконання рішення українського уряду і у зв'язку із загостренням обстановки в Сирії, МЗС України спільно з іншими міністерствами і відомствами почав евакуацію українців із Сирійської Республіки», ― заявив журналістам прес-секретар відомства Олександр Дікусаров.

Сьогодні вранці в аеропорту Дамаска приземлилися два українські літаки МНС. Авіалайнери прибудуть до Борисполя близько 18:40 з 62 українськими громадянами на борту, серед них 34 дитини, решта ― майже всі жінки.

Напередодні посольство України в Сирії склало списки громадян, які бажають повернутися на батьківщину.

У період з квітня до середини липня Посольство України спільно з представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) у Дамаску допомогли повернутися з Сирії 54 українським жінкам і дітям, повідомив Глава Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі. Ця організація вже допомагала посольству в минулому році з евакуацією українців із Лівії.

Надалі українські дипломати продовжать складати перелік українців, щоб вивезти максимальне число своїх людей. Однак труднощі в тому, що багато хто з них не ставали на консульський облік по прибуттю до Дамаску. Всього на початок липня в Сирії знаходилося близько 5 тис. українських громадян, переважно жінок з дітьми, як повідомляло Міністерство закордонних справ України.

Дипломатів Україна поки не вивозить, до тих пір, поки в Сирії будуть залишатися українські громадяни. За даними представників зовнішньополітичного відомства серед постраждалих і загиблих у результаті терактів у Дамаску українців не числиться.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...