• Янукович привітав країну з річницею прийняття Декларації про суверенітет

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 16 липня 2012 року

Президент України Віктор Янукович привітав українців з 22-ю річницею проголошення Декларації про державний суверенітет України.

На його думку, завдяки цьому документу, принципи державної незалежності країни вдалося реалізувати.

«Основні принципи, закладені в прийнятому акті, реалізовані. Україна розвивається як незалежна, демократична і правова держава», ― наголошується в офіційному повідомленні прес-центру голови.

Нагадаємо, Декларація про державний суверенітет України була прийнята Верховною Радою України 16 липня 1990 року, але не отримала статусу конституційного акта. В суспільстві цей документ був сприйнятий неоднозначно.

Українська міжпартійна асамблея порахувала це пропагандистським актом КПУ, оскільки Україна в той час була ще союзною республікою. Суверенітет у неї був обмежений: власних збройних сил не було, дипломатичних відносин із країнами поза радянського блоку ― також. Не було й права самостійно визначати соціальний лад. З цієї причини міжнародні організації та країни світу також не визнали її державну незалежність.

У той же час Декларація стала основою для прийняття «Акту проголошення незалежності України», який був підписаний 24 серпня 1991 року членами Верховної Ради і 1 грудня того ж року підтриманий на всеукраїнському референдумі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...