• Путін: газовий контракт з Україною переглядати не будуть

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 13 липня 2012 року
На сьогоднішній прес-конференції в Ялті після п'ятого засідання Українсько-Російської міждержавної комісії Володимир Путін дав зрозуміти журналістам, що виключає перегляд газового контракту з Україною.

Йому було поставлене питання: на яких умовах Росія готова переглянути ціни на газ для України. У відповідь президент РФ навів цитату з роману «Дванадцять стільців»: «Увечері стільці, а вранці гроші. Можна так. А можна ― вранці гроші, а ввечері — стільці. Але гроші наперед», цитує УП.

Проте Путін не виключив того, що РФ буде прагнути до вирішення газових питань, по яких сторони поки не домовилися. Він підкреслив, що газова угода, що діє між двома сусідськими країнами, носить корпоративний характер.

Путін нагадав, що Росія і так надає Україні знижки з поставками газу. Він привів у приклад $8 млрд, які Київ отримав у результаті пільг, починаючи з 2010 року.

Нагадаємо, згідно з газовим контрактом, підписаним у 2009 році, Росія зобов'язала Україну щорічно купувати 50 млрд. кубометрів газу, у той час як для потреб їй вистачає і половини від цього обсягу. Таким чином, українська сторона змушена платити й за неспожитий газ.
Підписатися:

Коментарі