• Антимонопольний комітет рекомендував Київстару та МТС знизити тарифи

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 14 червня 2012 року
Антимонопольний комітет України (АМКУ) закликає операторів Київстар і МТС знизити тарифи, намагаючись, таким чином, зупинити подорожчання мобільного зв'язку, розпочате з весни.

Відповідні рекомендації АМКУ вказав в офіційних листах, відправлених керівництву найбільших комунікаційних компаній, повідомляє «Комерсант».

Поки оператори заперечують, що отримували такого листа, проте обґрунтовують зростання цін у своїх стільникових мережах інфляцією. «Оскільки підвищилися тарифи на електроенергію, податки на радіочастотний ресурс і зарплати, то зросли і витрати на утримання мережі», ― пояснив президент Київстару Ігор Литовченко.

«Висока 50%-на рентабельність операторів навряд чи стане переконливим аргументом у суперечці з АМКУ. До того ж, підвищенням тарифів, Київстар та МТС стимулюють своїх абонентів менше дзвонити на номери інших операторів, а більше ― всередині мережі, що може бути розцінено АМКУ як антиконкурентні дії», ― вважає аналітик ІК Concorde Capital Олександр Паращій.

Керувальний партнер юридичної компанії Arzinger Тимур Бондарєв вважає, що АМКУ навряд чи вдасться довести необґрунтованість підвищення тарифів і змову найбільших операторів. «Для цього необхідно провести масштабне розслідування, а останнім часом комітет глибоко не копає», ― зазначив він.

Нагадаємо, тарифи в мережах операторів стали рости з весни 2012 року. Так, Київстар підвищив вартість SMS-та MMS-повідомлень на 30% і в кількох тарифних пакетах ввів щоденну абонплату. МТС збільшив вартість внутрішньомережевих і міжмережевих дзвінків з 1 червня в пакетах «MAX Energy», «Супер МТС» і «Народний» ― на 50 і 20% відповідно.

З завтрашнього дня на 20—80% підвищиться щоденна плата ще в ряді тарифних планів. В Beeline очікується подорожчання SMS-та MMS-повідомлень на 50%, що відбудеться вже з 19 червня.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...