ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

«Газпром» надав «Нафтогазу» аванс $2 млрд для заповнення газосховищ

Велика Епоха
Російська газова компанія «Газпром» надала українському «Нафтогазу» близько $2 млрд авансу, щоб на ці гроші Україна закачала газ у свої підземні сховища (ПСГ) і змогла забезпечити безперебійну його поставку до Європи.

Фото: Jeff J Mitchell/Getty Images
Фото: Jeff J Mitchell/Getty Images
Відповідний договір голови компаній підписали сьогодні, передає «РИА Новости» з посиланням на заяву Олексія Міллера.

«Ця угода, без сумніву, є принципово важливою для закачування необхідної кількості газу в ПСГ України. Ми проавансували «Нафтогазу» те, що повинні заплатити за транзит ― приблизно $2 млрд. Тепер це питання буде вичерпано і у «Нафтогаза» з'являться фінанси для закачування газу в підземні сховища», ― заявив він журналістам.

Раніше Міллер висловлював занепокоєння, що Київ може недобрати необхідний запас блакитного палива в ПСГ на майбутню зиму. Це могло призвести до зриву поставок «Газпромом», оскільки українська газова компанія могла відбирати з трубопроводів зайвий газ.

Голова «Газпрому» запропонував Україні передоплату за транзит 4 червня. У той же час він у черговий раз підкреслив, що не має наміру надавати українському партнеру якісь поступки щодо ціни на газ і контрактним об'ємам закачування палива в ПСГ.